לוגו מכללת ברק

הרייקי האוניברסלי

טיפולי הרייקי  היו ידועים ומוכרים עוד בעולם העתיק, בתרבויות הקדומות במזרח.

נהוג לראות ב-בודהה שנולד בשנת 620 לפנה"ס כממשיך שיטת  הרייקי, אשר ראשיתה על פי הקבלה באברהם אבינו.
אברהם אבינו נולד בשנת 1948 לבריאת העולם. כלומר בערך בשנת 1800 לפנה"ס.  שם אביו תרח ושם אמו אמתלאי בת כרנבו. מקום הולדתו היה בעיירה כותא אשר בארם נהריים, הוא היה בכור להוריו ושם שני אחיו נחור והרן. כבר לפני לידתו ידע העולם שעם בואו לעולם משהו מסעיר עתיד להתרחש.

אברהם מוזכר לראשונה במקרא בספר בראשית, כאשר תרח אביו עוזב את אור כשדים יחד עם אברם (לימים אברהם), אשתו של אברם שרי (לימים שרה) ובן אחיו לוט, במגמה להגיע לארץ כנען, אך אינו מגיע לבסוף לארץ כנען אלא משתקע בחרן. לפי ספר בראשית, בעוד אביו של אברם חי, נגלה אליו אלוהים ומצווה עליו לעזוב את משפחתו וסביבתו, וללכת בגפו לארץ כנען (היא ארץ ישראל), בציווי המפורסם "לך לך מארצך וממולדתך ומבית אביך אל הארץ אשר אראך…" (בראשית יב א).

כמו כן, מובטח לאברם שייהפך שם לאביה של אומה גדולה ויתברך. תארו לעצמכם שהייתם מקבלים בחלום, או בתקשור את הבשורה, שעליכם לעזוב את מקום מגורכם ולעבור למקום אחר שאינכם מכירים בו איש, כי אתם עתידים להיות אביה של אומה גדולה וחדשה, מה הייתם עושים?

מכל מקום, בגיל 75, עלה אברם לארץ ישראל, יחד עם אשתו ומשפחתו. כמו כן הצטרף למסע לוט, אחיינו – גיסו. בראשית דרכו בארץ, מגיע אברם לאזור שכם, (אלון מורה) ובונה שם מזבח לשם ה'. לאחר מכן המשיך אברם דרומה, ומגיע אל בין היישובים בית אל והעי מקדם, וגם שם בנה מזבח. בהמשך, המשיך אברם דרומה אל הנגב. שרי, אשתו של אברם, הייתה עקרה, ולפיכך היא מציעה לאברם, מקץ עשר שנים לישיבתם בארץ כנען, את הגר אמתה לאישה. במהלך ההיריון הקילה הגר את ראשה כלפי שרי. שרי בתגובה עינתה את האמה וזו ברחה אל המדבר. שם נגלה אליה מלאך האלוהים והבטיח לה שמבנה תצא אומה גדולה, ואמר לה לשוב אל שרי ולקרוא לבן הנולד לה ישמעאל. הגר אכן חזרה אל שרי, וילדה את ישמעאל. אברם באותו זמן היה בן 86 שנה (בראשית ט"ז).לאחר הולדת בנה של שרה יצחק, שרה נוכחה שישמעאל מהווה השפעה רעה עליו (ועל פי המדרשים אף מאיים במעשים על קיומו). שרה דרשה מאברהם לגרש את הגר ובנה. אברהם אינו שש לגרשם אך לאחר שאלוהים אומר לו לשמוע לדברי שרה, הוא משלח את הגר ובנה (בראשית כ"א).בעת שאברהם שולח את הגר וישמעאל הוא נותן להם מתנות  והגר ובנה פונים מזרחה, הם מגיעים למזרח הרחוק. חלק מהמתנות שאותן נותן אברהם להגר ובנו הן מתנות הישרדות כוחות ריפוי, אותן כוחות ריפוי המעניק אב הדואג לאשתו ובנו בדרכם במדבר, בו אין רופאים, או צמחי מרפא. חלק מכוחות ריפוי אלה הוא הרייקי המוכר לנו כיום …כך השנים חולפות, חסר מידע רב בנוגע לשימוש באותן המתנות ואנו שומעים רק כאלף ומאתיים שנה מאוחר יותר על אותו נסיך המלא חמלה אשר נולד בשנת 620 לפנה"ס, ע"י נפאל, הוא היה נסיך אשר שמו היה גאוטאמה  סידדהארטה, הוא גר בארמון ולא הורשה לצאת ממנו, ומשום כך אף לא חווה מעולם בסבלם של אחרים, עם התבגרותו הבין שקיים עולם גם מחוץ לארמון וביקש לראותו. אביו אשר דאג לבנו ממשיך דרכו סירב לבקשתו, אולם בשל סקרנותו הרבה הימרה את פי אביו ויצא מהארמון. לראשונה בחייו נתקל בעוני, סבל, זקנה, מחלות, מראות אלו עוררו בו תחושת יעוד, לסייע ולרפא את כל המסכנים והחולים.
הוא בחר להותיר מאחוריו את כל הטוב והשפע שבארמון וכן ויתר על כתר המלוכה העתידי, והפך לנע ונד, וחיפש את דרך ההארה לסייע לאחרים.
יום אחד, כאשר עשה מדיטציה תחת עץ התאנה, נתגלתה לו תובנה חדשה, מקור סבלם של בני האדם  ועמה  דרך הריפוי.
הוא הבין שהרצון לדברים חומריים, חמדנות, אגואיסטיות, נושאת בקרבה את המקור לכל הסבל האנושי הארצי, מאחר ופעילות זו יוצרת אנרגיה שלילית/קארמה שלילית הקושרת את רוחו של האדם לאדמה וכל עוד תיווצר קארמה שלילית, הקושרת את האדם לאדמה, הוא יחזור ויולד מחדש כדי לפתור מצבים וחובות קארמטיים שונים.
האופן בו ניתן לפתור חובות אלו הוא רק על האדמה ובדרך של שינוי האנרגיה השלילית לחיובית וכך לבטלה, כלומר במילים אחרות – תיקון הקארמה השלילית, שהיא מקור סבלם של בני האדם. הרייקי המהווה אנרגיה חיובית היא הדרך לביטול האנרגיה השלילית וכך טיפולי אנרגיית הרייקי, מטפלים בכל הרמות האנרגטיות כולל  בקארמה השלילית ויכולים להביא מזור ומרפא.

אולם מאחר והשאיפה לפתרון מעגל המוות והלידה מחדש נעוצה בתיקון הקארמה, אשר היא  מקור הסיבה לגלגול נשמות. רק לאחר שהקארמה תתוקן על ידי הופעתה שוב בגוף גשמי ותיקון מעשיה, הנשמה תפסיק להתגלגל ותתאחד עם האל.
אחת הדרכים לשינוי האנרגיה /הקארמה היא באמצעות אנרגיית הרייקי.

מאחר והמיוחד בלימוד הרייקי במכללת ברק לרפואה משלימה הוא:
1.כל אדם יכול ללמוד רייקי בזמן קצר יחסית  ובקלות.
2.המיוחד בשיטה, שכבר אחרי לימוד בדרגה הראשונה, אדם יכול לטפל בעצמו, בבני משפחתו ובאחרים בתנאי כמובן שהם מעוניינים בטיפול.
3.הטכניקה מעשית וקלה לביצוע, כמו נשימה ומכיוון שזו אנרגיה חיובית בלבד ובעיקר מאזנת, ברייקי אין שום דרך בעולם להשתמש בה לא נכון.
4. ניתן לעשות רייקי כמעט בכל מצב, בתנאי שהידיים לא תפוסות, לא צריך להתרכז או לעצום עיניים ואפשר לעשות זאת בהליכה, בישיבה, תוך כדי צפייה בטלוויזיה, או קריאה בספר, במיטה או במכונית.
5.המטופל יכול בעת קבלת הטיפול לקרוא, לצפות במסך, לשוחח בטלפון  ואפילו
לישון.
6. הרייקי לא מוגבל לגיל, או למקום מיוחד, ניתן לעשותו בעמידה, ישיבה, או שכיבה.
ולסיום:  חמשת עקרונות הרייקי המסורתי :

  1.  רק להיום אל תדאג.
    2.    רק להיום אל תכעס.
    3.    כבד את הוריך, מוריך והמבוגרים ממך.
    4.    הרווח את מחייתך בכבוד.
    5.    הראה תודה על כל דבר.

חמשת עקרונות הרייקי, הינן הבסיס להתנהגות נפשית ומוסרית לכל אדם ובבסיסה תוחמת את עקרונות המוסר הנעלים להן נדרש כל אדם.
כל הדתות השונות, שורש הווייתן  נע סביב עקרונות אלו, המטרה של כל הדתות בסופו של דבר לגרום לאדם להיות מוסרי בנפשו  ובמעשיו.
אדם הנוהג כך, תמיד יהיה שלם עם עצמו  ועם הקרובים אליו.
מכאן שעקרונות הרייקי פתוחים לכולם ללא הבדל דת, גזע  ומין,
כל  מי שמוכן לקבלם ולנהוג על פיהם מוזמן להצטרף.

לפרטים נוספים על קורס רייקי במכללת ברק – לחצו כאן!

מעוניינים במידע נוסף? מעוניינים להירשם?

שלחו את הטופס ונחזור אליכם עם כל המידע והפרטים.