לוגו מכללת ברק

חשיבות הטקס בהליך ריפוי

חג סוכות מאפשר לנו להתחיל משהו חדש, עצם המנהג לשבת בסוכה גורמת לנו לצאת פיזית ותודעתית מאזורי הנוחות ומההרגלים שלנו. פיזית – כי אנחנו לא אוכלים, ישנים או מקבלים אורחים בבית, אלא בסוכה. במשך שבוע הכול מתנהל בצורה קצת אחרת, אבל איך החג גורם לנו לצאת מאזור הנוחות שלנו תודעתית? מה זה אומר?

לכל עם יש טקסים ומנהגים קבועים משלו, יש טקסים יומיומיים ויש טקסים הקשורים לתאריכים מסוימים בשנה. מהו כוחם של טקסים? במה הם עוזרים לנו? מדוע אנחנו כל שנה מקיימים את אותו טקס של בניית סוכה?

בסוכות למשל, אנחנו מקבלים הזדמנות להתנסות בחשיבה אחרת, אנחנו מקבלים הזדמנות לצאת מהקופסה ולשהות בסביבה שונה מהסביבה הרגילה שלנו.

לטקסים יש כוח רב. אני, ביומיום שלי, משתמשת בטקסים שונים וגם ממליצה למטופלים שלי להטמיע טקסים שונים בחייהם.

אחד הטקסים האהובים עליי הוא הטקס לפני השינה.

"מה זה טקס?"  שאל הנסיך הקטן.

"גם זה משהו שהוזנח יותר מדי", אמר השועל. "זה הדבר שמבדיל יום אחד מכל שאר הימים,  ושעה אחת מכל שאר השעותלציידים שרודפים אחרי, למשל, יש איזה טקס. ביום חמישי הם רוקדים עם בנות הכפר. ואמנם יום חמישי הוא יום נפלא! אני מטייל לי עד הכרם. אילו רקדו הציידים כל פעם ביום אחר, היו כל הימים דומים זה לזה ולא היו לי חופשות כלל".

מתוך "הנסיך הקטן", אנטואן דה סנט-אכזיפרי.

כמו השועל, גם התודעה והגוף שלנו נדרכים לקראת משהו ידוע מראש. לכן לטקס יש כוח עצום בתהליך הריפוי, באמצעות טקסים שונים אתן יכולות ליצור סביבה חדשה לתאים שלכן ולגרום לשינוי.

טקס לא חייב להיות ארוך ומייגע, חשוב שהוא יהיה קל לביצוע, תהליך קצר שקל לאמץ ולבצע בהנאה.

כדי להטמיע טקס ולהפוך אותו להרגל יש לחזור עליו שוב ושוב. רצוי לבצע את הטקס בשעות קבועות. למשל, להקפיד לבצע את טקס השינה בין השעות  21:30 ל- 23:00.

אם אתם עדיין לא מתרגלים טקסים בחייכם, אני מזמינה אתכם ליצור אותם, וליהנות מהתועלות שלהם.

אני לרשותכם,כדי להדריך, לתמוך ולעזור לכם למצוא את הדרך לרפואה שלמה.

שלכם,

גבריאלה  חבוייניק  היא המורה לנטורופתיה ותזונה 

למסלול נטורפותיה במכללת ברק – לחצו כאן!

מעוניינים במידע נוסף? מעוניינים להירשם?

שלחו את הטופס ונחזור אליכם עם כל המידע והפרטים.