לוגו מכללת ברק

מתלבטים מה ללמוד? כול מה שכדאי לדעת על לימודי פסיכותרפיה

המושג "פסיכותרפיה" הנו שם כללי למכלול רחב של גישות טיפוליות שונות, שחלקן עושות שימוש בכלים מסורתיים מתחום הפסיכולוגיה ומבוססות על אינטראקציה שנרקמת בהדרגה בין המטפל למטופל, אולם לצד אלו ניתן למנות כיום גם שיטות טיפול חדשניות ומתקדמות מתחום הרפואה המשלימה. ההכרה והלגיטימציה לה זוכה הפסיכותרפיה בעשורים האחרונים בארץ ובעולם, הובילה לביקוש גובר לפסיכותרפיסטים מקצועיים, איכותיים ומיומנים.

ממכללת ברק מציינים שלימודי פסיכותרפיה מהווים מוקד משיכה לאנשי מקצוע עם זיקה לבריאות הנפש, כדוגמת מורים מהחינוך המיוחד, פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק, עובדים סוציאליים וכן הלאה, החפצים בהעשרת ארגז הכלים שברשותם במגוון כלים טיפוליים יעילים חדשים, כמו גם כאלו הנמצאים בתחילת דרכם ומעוניינים להתמקצע בתחום.

מסלולים ממוקדים וקצרי מועד תוך הקניית כלים טיפוליים עם יעילות מוכחת

ללימודי פסיכותרפיה יש יתרונות בולטים על פני הפניה ללימודי הפסיכולוגיה, המתייחסים לאורך המסלול, הזמן, המיקוד והשקעת המשאבים עד לקבלת ההסמכה. החוק בישראל קובע שהשימוש בתואר "פסיכולוג" והעיסוק בפסיכולוגיה מותנים בקבלת תואר שני ממוסד אקדמי מוכר.

כמו כן, העיסוק בחלק נכבד מתחומי הפסיכולוגיה מותנה בהתמחות רשמית, שאורכה שנתיים לפחות במשרה מלאה בבית חולים פסיכיאטרי או במרפאה לבריאות הנפש, שלאחריה נדרש המתמחה לעבור את בחינת המומחיות בהצלחה.

לימודי פסיכותרפיה, לעומת זאת, אינם מתיימרים להקנות את כול התורה כולה, אלא מציעים מסלולים ממוקדים וקצרי מועד, תוך הקניית כלים טיפוליים עם יעילות מוכחת. לימודי הפסיכותרפיה כוללים בתוכם מספר תתי התמחויות, בהם פסיכותרפיה הוליסטית, פסיכותרפיה גופנית, טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), פסיכותרפיה לילדים ונוער, טיפול בשיטת NLP וכיוצא בזה.

ההבדלים בין מסלולי הלימוד השונים

ממכללת ברק מסבירים שקיימים כיום בארץ מגוון מסלולים שונים ללימודי פסיכותרפיה, הנבדלים זה מזה בכמה פרמטרים כגון משך הלימודים ותוכנם. תכניות הלימודים עשויות להיות בהיקף של חודשים ספורים ולכלול לימודי בסיס בלבד או התמקצעות בתחום ספציפי, אך הן עשויות גם להתפרש על פני מספר שנים ולכלול בהן הרחבה והעמקה של קורסים ונושאים שונים.

לפיכך, בטרם ההרשמה למסלול כזה או אחר, כדאי להשוות בין מוסדות הלימוד למיניהם, לבדוק את תכניות הלימוד שכל אחד מהמוסדות הללו מציע ולחדד את מטרת הלימודים, מה שיסייע בבחירת המסלול המתאים ביותר. בין קורסי הבסיס המוצעים על פי רוב בלימודי הפסיכותרפיה ניתן למנות את המבוא לפסיכולוגיה, מבנה גוף האדם, גישות טיפוליות, נשימה נכונה, דמיון מודרך, מדיטציה ועוד.

לעוד פרטים על לימודי פסיכותרפיה במכללת ברק לחצו כאן!

מעוניינים במידע נוסף? מעוניינים להירשם?

שלחו את הטופס ונחזור אליכם עם כל המידע והפרטים.