לוגו מכללת ברק

כירולוגיה – אבחון בכפות ידיים

כפות הידיים הן ספר זיכרונות. הן מספרות את כל סיפור חיינו. כפות הידיים הן ספר המתאר את סיפור חייו של האדם.
כפות ידיים זוכות לייצוג הרב ביותר של מעטפת המוח ואין זה פלא.
כפות הידיים מספרות את סיפור חייו של האדם בדייקנות מבלי שיצטרך לומר דבר – הוא רק צריך להושיט את ידיו.

כמעט כל מפגש עם אדם מתחיל בלחיצת יד, לחיצת היד כבר נותנת לנו מידע רב על העומד לפנינו, על פי לחיצת היד ניתן לקבל מידע רב על אופיו של האדם, קווים לאישיותו, האם זקוק לחום, האם מפחד ואולי מתרגש או חושש ועוד.

כפות הידיים הן מפה הפורסת בפני מי שיודע לקרוא בה את מעמקי אישיות האדם, דרכה משתקפים כל רובדי האדם: גופני – בריאותי, רגשי – נפשי, מנטלי – קוגניטיבי ורוחני, עבר, הווה ועתיד.

לדוגמא – אדם השרוי במתח ובחרדה כפות ידיו יראו אחרת מאדם רגוע ושליו, כפות ידיו של זה המתרגש יזיעו הזעת יתר, אולם זהו רק סימן אחד מתוך סימנים רבים נוספים.

הכירולוגיה הינה שיטת אבחון מדהימה בדייקנותה, מדויקת, פורצת הגנות פסיכולוגיות ומגלה את נבכי אישיותו של האדם, באמצעות אבחון כירולוגי אנו יכולים לסייע לאנשים בהכוונה מקצועית, בייעוץ אישי בכל תחומי החיים, כמו גם הכוונה לטיפול רצוי.

קורס כירולוגיה במכללת ברק הינו קורס מיוחד ויחיד במינו ובהיקפו, בקורס נלמד לקרוא את הסימנים השונים, הקווים – קו החיים, קו הלב, קו הראש, קו הגורל, קו הבריאות, קווי הקשר – נישואין, זוגיות, ילדים ועוד.

נלמד על הגבעות השונות – שיעור ההתפתחות של כל גבעה מצביע על מידת חיוניותה של אותה תכונה ועל יכולתה להתפתח כפי שהיא מיוצגת על ידי הגבעה.

מתחת לאצבעות מופיעות כריות והן הגבעות:

גבעת יופיטר – מסמלת שאפתנות, מנהיגות, כבוד ועוד.

גבעת שבתאי – מסמלת אחריות, רצינות, יציבות ועוד.

גבעת אפולו – מסמלת יכולת אמנותית, הצלחה חומרית, שגשוג ועוד.

גבעת ונוס – מסמלת תמימות, חיבה, תשוקה, אהבה ועוד.

אלו רק מקצת מן הגבעות על קצה המזלג.

כאן המקום לציין כי אין מה לפחד  ולחשוש מאבחון כירולוגי שהרי אבחון מקצועי כפי שנלמד במכללת ברק מהווה מקפצה לאדם למעבר לבריאות ולהצלחה. כמו כן  נלמד בקורס על צורות הידיים והאצבעות ומשמעותן (אצבעות ארוכות או קצרות, רחבות או צרות ועוד), כמו כן נלמד בהרחבה על הציפורניים כאיבר אבחוני בפני עצמו המשקף את הגוף כולו ומצבו הבריאותי של המטופל.

הצצה למה אומרות ציפורניו של האדם:

  • ציפורן אידיאלית היא מעט קמורה, צבעה ורדרד, ארוכה יותר מרוחבה. אם היא מתרוממת במרכזה בצורה קשתית מעל הבשר , יכול להצביע על הפרעות במערכת הנשימה של האדם.
  • סהרונים (חצי הירח הנמצא בבסיס הציפורן) המופיעים בכל הציפורניים משמע – זרימת הדם ופעילות הלב תקינים, כשאין סהרונים משמע שמחזור הדם ולחץ הדם אינם תקינים.
  • צבע כחלחל בציפורן משמעו – כי תתכן בעיה המעידה על מחזור דם לא תקין וקור בגוף.
  • ציפורניים אדומות – מעידות על לחץ, מתח, לחץ דם גבוה.
  • ציפורן צהובה או כף יד צהבהבה מעידות על אדם מופנם וכעוס, או חסימות במערכת העיכול, או בעיות בכיס המרה. כמו כן יכול להעיד על בעיות במערכת הנשימה ואו אלרגיות, מחסור בויטמינים. האבחון המדויק נלמד בקורס עצמו תוך ירידה לפרטי פרטים.

במהלך הקורס מלבד לימוד באווירה משפחתית ובשיטה יחידנית נלמד כיצד לבצע אבחונים וכיצד להעביר את הכתוב מתוך כפות הידיים אל המטופל עצמו ובכך לסייע לו, הלימודים משלבים בתוכם העצמה אישית ויחסי מטפל מטופל.

חשוב לציין כי ישנו ביקוש גדול מצד הציבור לאבחון מסוג זה הן בנושא התאמת מקצוע ו/או לימודים והן בכל מגוון השאלות התהיות וצמתי החיים בהם אנו נתקלים.

במכללת ברק אנו מקפידים על כיתות קטנות בהן ניתן יחס אישי לכל אחד מהסטודנטים, מכללת ברק מהווה בית לבוגריה תוך שמירה על קשר רציף איתם.

בוגרי קורס זה כמו כל בוגרי המכללה משתלבים בעבודה בספא ברק, בקליניקות פרטיות, בקופות החולים השונות בבתי מלון ובאתרי ספא  טיפוליים בארץ ובעולם.

בואו לחוות אתנו לימודים שהם מקצוע ודרך חיים.

הצטרפו אלינו לקורס כירולוגיה ותתחילו להבין את תורת כף היד.

מעוניינים במידע נוסף? מעוניינים להירשם?

שלחו את הטופס ונחזור אליכם עם כל המידע והפרטים.