לוגו מכללת ברק

מה היא נטורופתיה

עולם הרפואה המשלימה ושיטות הטיפול בדרכים טבעיות, מושכים אליהם אנשים רבים המתעניינים בתחום, הן למטרת לימוד מעמיק של התחום או כדי להיעזר בטיפולים אלו, הידועים כטיפולים טבעיים אשר מסייעים במקרים רבים.
נטורופתיה ושיטות שונות ברפואה טבעית הנם שיטות אשר מעודדות את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף באמצעים טבעיים שונים כמו – שמירה על תזונה נכונה, פעילות גופנית, טיפולים בעזרת צמחי מרפא, ועוד אמצעים טבעיים שונים אשר נלמדים בלימודי נטורופתיה.

טיפולים מגוונים באמצעות נטורופתיה הנם משלבים רפואה טבעית ומסורתית, אך בד בבד משלבים ידע מדעי מודרני, דבר זה מקנה למטופלים בשיטה זו הנאה מרובה משני העולמות. שהרי הדגש המרכזי בטיפולים אלו הם –הקשר ההדוק בין הגוף לנפש, והתייחסות למטופל בדרכים טבעיות לחלוטין עם המון מסירות ובניית תוכנית אישית לכל מטופל.

הטיפול באמצעות נטורופתיה

ללא ספק המונח "נטורופתיה" הפך לשם דבר בעולם הרפואה והינה אסכולת ריפוי יחידה במידה המאפשרת אבחון וזיהוי בעיה על ידי מטפל מוסמך.

מה זה נטורופתיה ואיך זה עובד? המטפל מאבחן את הבעיה עצמה של המטופל, את התסמינים והמקורות הגופניים ואף הנפשיים של הבעיה ומטפל בה משורשה. בהתאם לאבחנה הנטורופתית של המטפל, הוא מתאים למטופל תוכנית אישית במיוחד עבור בעיה זו ובהתאם לפרמטרים נוספים כמו – גילו משקלו ועוד.

מדובר בתוכנית יעילה ביותר וזאת משום היותה מותאמת לאורח חיי המטופל והיא תדריך אותו כיצד לארגן את חייו מחדש בצורה מאוזנת. התוכנית לרוב כוללת תזונה מתאימה, שמירה על פעילות גופנית, לקיחת תוספי תזונה ייחודיים אשר מסייעים לאזן  את רמת הצ'י, שהיא – אנרגית החיים, באזורים שונים בגוף של המטופל. לרוב מדובר באנרגיות מסוימות שיצאו מאיזון ומשליכים ישירות על בריאות המטופל. מעבר לכך, נטורופתים מתמחים אף בשיטות טיפול נוספות הידועות כיעילות להשבת האיזון לגוף ולנפש.

נטורופתיה מקדימה תרופה למכה

הבריאות היא אחד הדברים החשובים ביותר, אך לעיתים נראה כי אנשים רבים אינם מעניקים לגופם את מלוא תשומת הלב הראויים לו ומגיעים למצב של חוסר איזון גופני. שיטות הטיפול בנטורופתיה הם –מעין רפואה מונעת, אשר מסייעת לגוף לשמור על האיזון הטבעי שלו. הוא כולל אורח חיים מאוזן, פעילות גופנית, הימנעות ממתחים מיותרים ביום יום, תזונה נכונה, תוספי מזון במידת הצורך ועוד שיטות שונות אשר מסייעות לחיזוק המערכת החיסונית ומניעת מחלות שונות בגוף האדם.

אם כך, ניתן לומר בוודאות כי – הנטורופתיה היא אחת הרפואות המשלימות המובילות ביותר בכל רחבי העולם כולו, שהרי באמצעות תוכנית מדויקת של מטפל מוסמך לומד המטופל כיצד לשקם את גופו, לאזן אותו ולשמור עליו גם גופנית וגם נפשית – לאורך זמן רב.

השתלבות במקומות עבודה מאתגרים

לימודי נטורופתיה הפכו בשנים האחרונות לפופולריים ביותר וניתן לראות אנשים רבים בגילאים שונים מתעניינים בלימודים אלו.
הלימודים עצמם כוללים מסלולים של כ- 4 שנים מאתגרות הכוללות לימוד מעמיק של שיטות טיפול שונות, אשר בהם תצברו "ארגז כלים" אשר ישמשו אתכם לטיפול באמצעות תזונה, צמחי מרפא, רפואת תדרים ומגע תוך הישענות על מדעים מערביים, רפלקסולוגיה, עיסויים וכל זאת בדגש על הקשר בין גוף לנפש של המטופל. בתום הלימודים תרכשו הסמכה כמטפלים נטורופתים מומחים ותוכלו להשתלב בעבודה מול מטופלים הן במקומות מסודרים או כמטפלים עצמאיים.

 

ללימוד נטורופתיה במכללת ברק – לחצו כאן!

מעוניינים במידע נוסף? מעוניינים להירשם?

שלחו את הטופס ונחזור אליכם עם כל המידע והפרטים.