לוגו מכללת ברק

מהי קינסיולוגיה חינוכית

הקינסיולוגיה החינוכית  פותחה על ידי ד"ר פול דניסון ופועלת מזה כ-30 שנה במדינות רבות בעולם. תרגיל המוח הינו הקורס הבסיסי בקינסיולוגיה החינוכית, והוא עוסק בקשר שבין המוח, הגוף והרגש, לשיפור תפקודו של האדם. במכללת ברק לרפואה משלימה הסטודנטים לומדים כיצד לגרום לכך שהגוף  יחדש את זרימת האנרגיה וישחרר את החסימות הקיימות בו וימנע את תגובת הלחץ כאשר המטרה היא  החזרת התנועה הטבעית לאדם.

הקינסיולוגיה החינוכית המהווה נדבך במסגרת לימודי הקינסיולוגיה במכללת ברק לרפואה משלימה, מבוססת על תהליך איזון מובנה בן מספר שלבים, המתבצע עבור מטרה אישית הניתנת למדידה (כדי שנוכל לחוש בשינוי) . במסגרת  השיטה  נלמדים במכללת ברק תרגילי תנועה ואיזון, שמטרתם לשפר את הקשר שבין המוח לגוף לשם תפקוד משופר.

בעת תפקוד תקין, מוזנים  מסרים ברורים מכל אזורי הגוף אל המוח ובחזרה באופן הרמוני ומאוזן. המידע החושי מעובד באופן משולב במוח כולו ופעולה רצונית באה בקלות.

ברגע שהאדם מזהה שהוא במצב של מתח, בהלה, חרדה וברצונו  לשנות את מצבו, הוא יכול לעשות תרגילים הנלמדים  לצורך כך במכללת ברק ,שישחררו את המתח ממנו. הקינסיולוגיה היא חלק אינטגרלי כיום במכללת ברק ללימודי רפואה הוליסטית, המתייחסת לאדם כאל ישות שלמה של מחשבה רגש וגוף. וניזונה משלושתם בתהליכי גומלין הקשורים זה בזה.  כך ניתן להשפיע עליהם בכל הרבדים, ולקבל מהם אינפורמציה.

כאמור הקינסיולוגיה במכללת ברק משלבת את הגישה ההוליסטית של המזרח, עם הידע של המערב כדי להניע תהליכי ריפוי, שינוי וצמיחה בכל הרבדים.

כידוע מצבי לחץ, נפשי, פיזי, יוצר חסימה אנרגטית בגוף. כאשר  חוסר איזון גופני או נפשי, גורם לירידה במערכת החיסון של הגוף.

ירידה במערכת החיסון של  הגוף, נותנת את אותותיה גם ברבדים אחרים  "אפקט הפרפר". תלמידי מכללת ברק לומדים במסגרת הקינסיולוגיה  לזהות את החסימות במערכות הגוף השונות ולנטרל את המתח, לעודד חידוש קשרים עצביים בין המוח והגוף, על מנת  לחדש את דפוסי התנועה, מחשבה והתנהגות.

תלמידי מכללת ברק בין היתר במסגרת לימודי הקינסיולוגיה נעזרים בכלי המייחד את הקינסיולוגיה הוא בדיקות שריר.  טונוס השרירים משקף את המתח הקיים במערכת העצבים המרכזית ללא התערבות "המוח החושב" ועל כן מאפשר קבלת משוב מדויק מהגוף.

במסגרת לימודי הקינסיולוגיה במכללת ברק, משולבים טכניקות מענפי הקינסיולוגיה השונים שהתפתחו במהלך השנים, קינסיולוגיה יישומית, מגע בריאות, קינסיולוגיה חינוכית ומוח אחד היוצרים יחדיו ארגז כלים מעשי, עשיר ויעיל, המסוגל לטפל בכל הרבדים השונים של האדם.

לקורס קינסיולוגיה במכללת ברק לחצו כאן!

שלכם,
ד"ר זיו מאיר, מייסד מכללת ברק.

מעוניינים במידע נוסף? מעוניינים להירשם?

שלחו את הטופס ונחזור אליכם עם כל המידע והפרטים.