לוגו מכללת ברק

ייחודו של הרייקי

כל אדם יכוול ללמוד רייקי בזמן קצר יחסיות ובקלות.

הטכניקה מעשית וקלה לביצוע כמו נשימה ומכיוון שזו אנרגיה חיובית בלבד ובעיקר מאזנת, ברייקי דרגה ראשונה אין דרך בעולם להשתמש בה לא נכון.

ניתן לעשות רייקי כמעט בכל מצב, בתנאי שהידיים לא תפוסות, לא צריך להתרכז או לעצום עיניים ואפשר לעשות זאת בהליכה, בישיבה, תוך כדי צפיה בטלביזיה, או בקריאה בספר, במיטה או במכונית.

המטופל יכול בעת קבלת הטיפול לקרוא, לצפות במסך, לשוחח בטלפון ואפילו לישון.

הדבר יבוא לידי ביטוי כסימפטום, כאב, מחלה פיזית, מחלה נפשית ועוד.

תפקיד הרפואה ההוליסטית לגרום לכך כי לא יוצרו חסימות אנרגטיות הגורמות להופעת סימפטומים שונים, כמו כן אם קיימים סימפטומים לדאוג לפתיחת ערוצי האנרגיה החסומים על מנת שהגוף יוכל לרפא את עצמו.

לגומה, הסינים הולכים לרופאמטפל סיני כאשר הם בריאים בין פעם לפעמיים בחודש על מנת לנקות את הגוף מפני אותם חסימות עוד בטרם החסימות יגרמו לגופם ליצור סימפטומים שונים, זאת כמובן בניגוד לתרבות המערב ההולכת לרופא כאשר הסימפטום כבר קיים ולעתים הוא בלתי נסבל.

אנו בתרבות המערב דואגים לרכושנו יותר מאשר לגופינו, שהרי אפילו רכב שלנו כל מספר מסוים של ק"מ אנו דואגים לטפל בו כגון טיפול 10000 או טיפולים שונים ואחרים.

כאשר אנו נוהגים ברכב שלונו ולפתע נורית האזהרה נדלקת, אנו נשתדל ממיד להכנס למוסך הקרוב או הקבוע כדי לבדוק ולטפל בבעיה, אולם בוודאי שלא נחתוך את חוט החשמל הגורם למנורה לדלוק.

איך אנו פועלים על גופינו???

כאשר יש לנו כרב פיזי מסוים גוף כגון כאב ראש או כאב גב, אנו הולכים לרופא המשפחה שם נקבל מרשם לנטילת תרופה לשיכוך כאבים תחת הנחיית הרופא, "כל פעם שיש לך כאב קח כדור אחד".

על גבי התרופה כתוב ,תופעות לוואי, במידה ויהיה לך תופעות לוואי כגון…." רשימה ארוכה של תופעות "עליך להפסיק ליטול את תרופה ולהיוועץ ברופא המטפל".

דהיינו כולם יודעים כי נטילת התרופה אינה בריאה לגוף אלא נהפוך הוא, הדבר עשוי לגרום לבעיות שונות, כאבים טשטוש ועוד, אולם בפועל נטילת משכך הכאבים כמו בתחילת הדוגמה זהה לחיתוך חוט החשמל לנורית האזהרה במכוניתנו.

אנו מאותתים כאילו הכל בסדר, אני מתעלמים מהבעיה על ידי שיכוך הכאב ולא מגיעים כלל לפתרון הבעיה.

דהיינו הרפואה ההוליסטית פועלת כאמור לאיזון הגוף לצורך פתרון מקור הבעיה ולאחריו הגוף ירפא את עצמו תוך שיכוך הסימפטונים הקיים, לעומת הרפואה הקונבציונלית המטפל בשיכוך הכאב ולא במקור הסיבה למחלה.
מתוך הספר – הרייקי האוניברסלי חלק א, מאת ד"ר זיו מאיר.

לקורס רייקי במכללת ברק – לחצו כאן!

מעוניינים במידע נוסף? מעוניינים להירשם?

שלחו את הטופס ונחזור אליכם עם כל המידע והפרטים.