לוגו מכללת ברק

NLP הגשת "חלום חיי" – ד"ר זיו מאיר

אנשים רבים רוצים לשנות את מצבם, להצליח, להתקדם, כאשר חלקם אומרים:

"חלום חיי להיות עצמאי".

"חלום חיי לקנות דירה".

"חלום חיי להיות שכיר במשרה ממשלתית".

"חלום חיי לעשות תאר באוניברסיטה".

"חלום חיי להגיע למיליון שקל".

"חלום חיי להפסיק להיות שכיר ולהיות עצמאי"

"חלום חיי להוציא ספר לאור"

"חלום חיי למצוא זוגיות מושלמת"…

"חלום חיי להיות שחקן"

ועוד ועוד חלומות ורצונות הניתנים להגשמה. אולם החולם אינו יודע כיצד להגשים אותם, אינו יודע כיצד להתחיל, מה עליו לעשות, אינו בטוח באופן שעליו לפעול.

לעיתים חלום חייו שחשב, הוא כלל לא חלום חייו, אלא סתם גחמה כזו או אחרת שברגע שיתעמק ויבדוק, יגלה שאין בחלום כלום וכלל אינו מעוניין בו.

לעיתים החלום הוא אכן חלום והדרך להגשמתו קלה ביותר, עליו רק להתחיל בתהליך פשוט ביותר הידוע לו, אך חוסר הביטחון שלו מונע ממנו להתחיל להגשימו.

ה-NLP  הוא בין היתר גם טכניקה להגשמת חלומות, או קודם לכן טכניקה להבין האם החלום הוא באמת חלום או סתם גחמה של החולם שאין עמה כלום.

במהלך השנים בהם אני מלמד ומטפל גם בשיטת ה-NLP  התברר כי הדרך להגשמת חלומות היא לעיתים מעוד מעורפלת, הסיבה הראשונה והמרכזית ביותר היא:

חוסר ההגדרה הברורה לחולם מה הוא באמת רוצה. לדוגמא: להגיד "חלום חיי להיות עצמאי" לכאורה הכל נשמע ברור "להיות עצמאי", אך האם החולם יודע במה מדובר? מה כלול בלהיות עצמאי? מה עליו להקריב לצורך כך? כמה שעות עבודה ביום עובד עצמאי הרוצה להצליח בראשית דרכו?

האם הוא מודע לחוסר המנוחה בלהיות עצמאי? איך לקדם את העסק? איך לשווק את מרכולתו? כמהאחריות רובצת על כתפיו? ועוד ועוד.

כאשר המטופל /מונחה מגיע אלי ואני מתחיל להנחות אותו בשאלות כדי "להגשים לו את החלום", הוא מתחיל להבין במה כרוך החלום שלו ומתברר מהר מאוד, כי החלום שחשב כל השנים שבשלו הרגיש לא יוצלח, הוא רחוק מאוד מרצונו האמתי.

לעיתים רבות מגלה החולם כי החלום כלל לא מתאים לו, פתאום הוא מגלה שטוב לו במקום בו הוא נמצא, הוא לומד להעריך את המקום בו הוא נמצא, ואינו מוכן להתחלף עם עצמאי. השאלות הבסיסיות הנשאלות במודל של ה-NLP  לדוגמא: של טוני רובינס, באופן די מהיר מלמדות את החולם היכן הוא נמצא ביחס לחלומו. כאשר שאלות ה"מטא מודל" של ה-NLP מחדדים את התשובות של החולם לעצמו. כך התלמידים במכללת ברק לרפואה משלימה במסגרת לימודי ה-NLP מתרגלים ומגישים עבודות הנחיה על חבריהם לכיתה ועל קהל חיצוני במסגרת יומני טיפול,  ומקבלים את הכלים גם להגשמת חלומות לעצמם ולאחרים.

לקורס NLP במכללת ברק – לחצו כאן!

שלכם,
ד"ר זיו מאיר.

מעוניינים במידע נוסף? מעוניינים להירשם?

שלחו את הטופס ונחזור אליכם עם כל המידע והפרטים.