לוגו מכללת ברק

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית VS לטיפול בהפרעות ADHD

כדאי לדעת כי בטיפולי פסיכותרפיה שמים את המטופל במרכז, בעוד המטפל משמש כמעין מראה לשיקוף התנהגותו של המטופל. לטיפולי פסיכותרפיה יש מטרה ברורה – זהו טיפול רגשי בשיחה שנועד לטפל ולסייע למטופל במצבי משבר, במצוקה נפשית או רגשית ובהפרעות שונות, ביניהן גם הפרעות קשב וריכוז בקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים.

טיפול בהפרעות קשב וריכוז

בשנים האחרונות גברו מספר האבחונים הקליניים לזיהוי הפרעות קשב וריכוז, ומטפלים רבים מתחום הפסיכותרפיה מציעים כיום טיפול יעיל בהפרעת קשב וריכוז, לעתים תוך מתן תרופות כמו ריטלין וקונצרטה. עם זאת, כיום יש גישות חדשות וטיפולים איכותיים יותר המשפרים את מצבו של המטופל גם ללא צורך בתרופות כמו ריטלין, תרופות כימיות הידועות בתופעות הלוואי הקשות שלהן. למעשה, פסיכותרפיה הוליסטית מספקת מענה מקצועי מושלם לסובלים מהפרעות HDAD, הטיפול מותאם למצבו של הילד (או המבוגר), כאשר גם ההורים והמורים של הילד מקבלים הדרכה וכלים פרקטיים כדי לסייע לילד.

תחום לימודים מבוקש בשנים האחרונות

ענף הפסיכותרפיה הולך ומתפתח במהירות בשנים האחרונות, וסטודנטים רבים מעוניינים ללמוד את הנושא ולרכוש מקצוע לחיים. לימודי NLP לדוגמה נועדו להכשיר את הסטודנטים כמטפלים מקצועיים בעולם הרפואה ההוליסטית, לתכנית הלימודים יש מספר מטרות חשובות:

  • העמקת הידע והמודעות לתהליכים רגשיים ונפשיים המשפיעים על התפתחות האדם.
  • רכישת טכניקות טיפול עדכניות והוליסטיות לטיפול רגשי, נפשי, פיסי (גופני) ורוחני.
  • פיתוח מיומנות אבחון.
  • הבנת ההיבט החווייתי וההתנסותי העובר על המטופל, באמצעות התנסות אישית וחווייתית של הסטודנט.

במהלך הלימודים רוכשים מגוון טכניקות אבחון וטיפול, לרוב כדאי לשלב בלימודים גם קורס NLP, הקורס מעניק לסטודנטים כלים מתקדמים להובלת שינויים בחיים.

הכל מתחיל בחינוך נכון ויעיל

כאמור, פסיכותרפיה היא שיטת טיפול יעילה באמצעות הקשבה למטופל, דיבור ופרשנות. שיטה זו נחשבת ליעילה במיוחד לטיפול בילדים ובני נוער הסובלים מהפרעות קשב וריכוז. עד לפני מספר שנים ההמלצה של אנשי המקצוע להוריו של ילד שאובחן כסובל מהפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות הייתה טיפול תרופתי באמצעות ריטלין או תרופה דומה אחרת.

כיום, המגמה השתנתה בקרב אנשי המקצוע וההורים, ורבים מציעים טיפולים יעילים ללא תרופות כימיות. חשוב לזכור כי עד לאחרונה החוקרים טענו כי הפרעות קשב וריכוז חולפות לאחר תקופת הילדות, כיום כבר ידוע כי מי שסובל מההפרעות בילדותו, כנראה ייאלץ לקחת ריטלין כל חייו. לכן, חשוב לדעת כי באמצעות טיפולי פסיכותרפיה הוליסטית ניתן לסייע למטופל לא רק בטיפול בתסמיני ההפרעה, וברוב המקרים ניתן להפסיק עם תרופות כימיות והמטופל זוכה לשיפור משמעותי באיכות חייו.

מטפלים מנוסים בעולם הפסיכותרפיה טוענים כי הכל מתחיל בחינוך נכון בבית ובמוסדות החינוך השונים – גני ילדים ובתי ספר.  טיפול המציע כלים מתקדמים גם לסביבה התומכת של הילד, כלומר הוריו ומוריו, מאפשר לילד הסובל מהפרעות קשב וריכוז לזכות בשיפור משמעותי בחייו, הוא יכול בסוף הטיפול לתפקד היטב במסגרות חינוכיות, בבית ובחברה, וזאת ללא צורך במתן תרופות כמו ריטלין.

מעוניינים במידע נוסף? מעוניינים להירשם?

שלחו את הטופס ונחזור אליכם עם כל המידע והפרטים.