לוגו מכללת ברק

קורס עיסוי רפואי בירושלים

בעשור האחרון מסתמנת עליה חדה בביקוש לקורס עיסוי רפואי בארץ ובעולם, והוא הפך לפופולרי מתמיד, זאת בעקבות ההכרה הגוברת ביעילותה הרבה של הרפואה המשלימה, כמו גם הביקוש ההולך וגדל למטפלים בתחום הן במרכזי הטיפול הציבוריים כגון בתי חולים וקופות חולים, והן במרכזי טיפול פרטיים שונים, בהם אתרי ספא, בתי מלון, קליניקות ומועדוני כושר.

קיימות כיום עשרות טכניקות עיסוי שונות מוכרות, החל מעיסוי שוודי ועיסוי רקמות עמוקות, דרך עיסוי רפואי ועיסוי ספורטאים, וכלה בעיסוי נשים הרות, עיסוי ילדים ותינוקות ועיסוי באבנים חמות. העיסוי הנו טיפול מובנה במגע, והוא מיועד לסייע למטופל גם במישור הפיזיולוגי וגם במישור הנפשי.

טכניקות המותאמות פרטנית לטיפול במגוון מחלות ובעיות שונות

העיסוי נחשב מאז ומעולם לכלי טיפולי רב עוצמה, המוביל להרפיה, המסייע במצבים של חרדה, מתח ודחק נפשי, ותורם לשיפור התפקודים הפונקציונליים כמו גם לשיפור באיכות החיים.

מחקרים רפואיים הוכיחו שהטיפול בעיסוי מהווה את אחד מהכלים האפקטיביים ביותר לסילוק הרעלים וחומרי הפסולת שהצטברו בגוף, לשיפור פעילותם של המעיים, לשיפור תפקודם של השלד, מערכת הלימפה וזרימת דם.

 

המכללה עם הלב הכי גדול שיש!
אני שמחה ומאושרת על היום בו שוחחתי עם חברתי טליה שסיפרה לי כי היא לומדת במכללת ברק ומאוד טוב לה אצלכם. בעקבותיה הגעתי גם כן אליכם.
יש לציין כי היה לי ניסיון גרוע ביותר עם מכללות (לפחות עם שתיים) מהסוג שלכם. האחת נחשבה לבעלת שם גדול ומוניטין רב, אולם התברר כי השם והמוניטין שלה הם פונקציה של השקעה בפרסומות בלבד. השניה הייתה מכללה בעלת רמה כל כך נמוכה…

לימודים שאינם לימודים, שיעורים שאף פעם לא יודעים אם יתקיימו או לא. הגעתי אליכם עם חששות רבים והנה התגלה לי עולם חדש. מכללה עם חזון, מכללה עם רצון כן ואמיתי להכשיר מטפלים ברמה הכי טובה שיש, מכללה עם מעט פרסומת ושם שרבים לא שמעו עליה אך עם רמה מקצועית גבוה, עם נשמה, עם לב גדול ורחב שקשה לתאר אותו במילים צריך לחוש ולהרגיש כדי להבין ולהעריך.

כן ירבו מכללות כמוכם וכל הכבוד לצוות המורים הנפלא שליווה אותי ולהנהלה בעלת לב הזהב.
ממני לעד,

שרה.

מכללת ברק מציעה קורס עיסוי רפואי ממוקד, המשלב בתוכו מגוון טכניקות עיסוי שונות ותרגול מעשי. מערך השיעורים בנוי באופן ייחודי, כאשר בכל שיעור ישנה התמקדות באזור ספציפי בגוף ונלמדות טכניקות המותאמות פרטנית לטיפול במחלות ובעיות מסוג מסוים ובהתאם לצרכיו האינדיבידואליים של כל מטופל ומטופל.

תכנית הלימודים בקורס עיסוי רפואי משלבת בין ידע מקצועי תאורטי נרחב, שיטות הוראה ויזואליות ותרגול מעשי, והיא כוללת, בין השאר, הקניית טכניקות לטיפול בבעיות אורתופדיות כרוניות ואקוטיות שונות כגון פריצות ובלטי דיסק, טיפול בדלקות ברקמות הקשות והרכות, במתיחות וקרעים בשרירים, ברצועות ובגידים.

כמו כן, נלמדות שיטות לטיפול בראומטיזם וכאבי במפרקים וטכניקות לשיפור תפקודי המפרקים וחיזוק השרירים, הרצועות והגידים. בנוסף, נרכשות גם שיטות לתשאול קליני לאבחון ונלמדים עקרונות לאבחון פגיעות בהתאם לאנטומיית המפרק הספציפי. ההכשרה המעשית מורכבת מהקניית עקרונות לאבחון על פי הגוף ושילוב של גישות טיפוליות שונות כדוגמת שחרור תנועת מפרקים, עיסוי רקמות עמוקות ונשימה ככלי טיפולי.

בשנים האחרונות עולה הביקוש ללימודים בתחום הרפואה המשלימה, והוא הפך לפופולרי מאוד בארץ ובעולם על רקע ההכרה המתרחבת ביעילותה הרבה, הן בקרב הציבור הרחב והן בקרב אנשי חקר ומקצוע מתחומי הרפואה המערבית ועולם המדע.

מגמה זו באה לביטוי בביקוש גובר למטפלים במגע במסגרות הטיפול הציבוריות והפרטיות למיניהן (קופות חולים, בתי חולים, מועדוני כושר, אתרי ספא, בתי מלון, קליניקות פרטיות וכן הלאה), מה שהוביל לעליה חדה בשיעורי הנרשמים לקורס עיסוי רפואי, לימודי עיסוי שוודי, רפלקסולוגיה, טווינה ועוד.

ממכללת ברק ללימודי רפואה משלימה מסבירים שישנן כיום אינספור טכניקות עיסוי ידועות שונות, שהבולטות והמוכרות שבהן הן עיסוי שוודי, עיסוי רפואי, עיסוי רקמות עמוקות, עיסוי באבנים חמות ועיסוי ספורטאים.

במסגרת לימודי ההסמכה מציעה מכללת ברק קורס עיסוי רפואי, שנתפר באופן ייחודי ומתאפיין במערך שיעורים ממוקד, כאשר כל שיעור מתמקד באזור ספציפי בגוף (כמו לדוגמה טיפול בגב, באזור האגן, באזור הבטן, ברגלים, בצידי הגוף ועוד),ונלמדות שיטות עיסוי המותאמות פרטנית לטיפול בבעיות ותחלואה מסוג מסוים, תוך התאמתן לצרכיו האינדיבידואליים של כל מטופל ומטופלת.

קורס עיסוי רפואי עוסק גם בהקניית שיטות לתשאול ואבחון קליני ועקרונות לאבחון פגיעות על פי האנטומיה של המפרק הספציפי. ההכשרה המעשית מבוססת על שיטת אושו ריבלנסינג ומלווה באנשי מקצוע שמאחוריהם ידע עשיר וניסיון מעשי רב בטיפול באלפי אנשים, תוך כדי שימוש במגוון טכניקות שונות לטיפול במגע.

תהליך ההכשרה משלב בין גישות טיפוליות שונות כמו עיסוי רקמות עמוקות, נשימה ככלי טיפולי, שחרור תנועת מפרקים וכדומה.
ממכללת ברק מציינים שהעיסוי הרפואי מהווה טיפול מובנה במגע, ומטרתו לסייע למטופל הן בהיבט הפיזיולוגי והן במישור הנפשי.

למעשה, מדובר כלי בטיפולי רב עוצמה, המסייע גם במצבים שלדחק, חרדה ומתח נפשי, והוא מוביל להרפיה ותורם לא רק לשיפור התפקודים הפונקציונליים, אלא גם לשיפור משמעותי באיכות החיים.

למועד הקורס הבא ולמידע נוסף מלאו ושלחו את הטופס שנמצא למטה או התקשרו אל: 02-6483663

מעוניינים במידע נוסף? מעוניינים להירשם?

שלחו את הטופס ונחזור אליכם עם כל המידע והפרטים.