מכללת ברק | רפלקסולוגיה - ד”ר ורד מיוחס מאיר (ND/(PhD
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

רפלקסולוגיה - ד”ר ורד מיוחס מאיר (ND/(PhD

הרפלקסולוגיה היא שיטת אבחון וטיפול ייחודית וטבעית, שמקורה בדרום מזרח אסיה של לפני 5000 שנה והייתה בשימוש המצרים הקדמונים והאינדיאנים.

מהות השם מהמילה Reflection = השתקפות, בבואה, כלומר –  כל הגוף משתקף על איבר מסוים, במקרה זה על כפות הרגליים אשר משקפות את כל אברי הגוף על מערכותיו השונות.


פירוש מילולי –  תורת הרפלקס: מגרים אזור מסוים בכפות הרגליים ומקבלים תגובה באזור אחר בגוף (בדומה לרפלקס), כך על ידי לחיצות ועיסוי בנקודות הנכונות ניתן לטפל בגוף כולו.

באמצעות הרפלקסולוגיה ניתן לאבחן את רמת תפקוד אברי הגוף והמערכות השונות בגוף ולטפל – לחזק, לאזן, לפתוח חסימות אנרגטיות ולסייע במניעת מחלות.

ומעט בהרחבה:

הרפלקסולוגיה היא שיטת עיסוי ולחיצות שונות ומבוקרות בכפות הרגלים / הידיים, שמשפיעות על אברי ואזורי הגוף השונים.

הרפלקסולוגיה מבוססת על שתי הבנות עיקריות:

1. בכפות הרגליים / הידיים משתקפים אברי, אזורי גוף האדם.

2. גוף האדם מרפא את עצמו - בעצמו, בכל רבדיו: גשמי, נפשי, נשמתי, רגשי ורוחני (כמקובל בגישה ההוליסטית).

פירוש מילולי – תורת הרפלקס: מגרים איזור מסוים בכפות הרגליים ומקבלים תגובה באזור אחר (בדומה לרפלקס), העבודה מתבצעת במסלולים אנרגטיים דרך כל מערכות הגוף.

מהות השם מהמילה  REFLECTION = השתקפות, בבואה. כל הגוף משתקף על איבר מסוים – במקרה זה על כפות הרגליים.

ישנם בגוף מספר איברים המשקפים את הגוף כולו והם נקראים איברים סומא טוטופיים סומא = גוף, טופיה = מפה – כלומר איבר סומא טוטופי הינו איבר הממפה את הגוף כולו.

הטיפול הרפלקסולוגי מעורר ומגביר את יכולת הריפוי העצמית בעזרת הכוונה, המגע, הכיוון, העוצמה והשילוב הנוצר ביניהם. ההתייחסות לסימנים הנגלים ונראים בהשתקפות אברי ואזורי הגוף היא שהם מספרים ומעידים על  האדם : עבר, דרכי התמודדות, דפוסי אישיות, אופי, התנהגות, התנהלות, חשיבה, כמו גם יכולות גלומות ומימושן, נטיות, תופעות ועוד. היודע והמפרש משמעות הסימנים הוא האדם, עצמו.

הרפלקסולוגיה היא שיטה עתיקה, שהחלה לפני אלפי שנים בקרב עמים שונים, בעולם כמו: מזרח ומרכז אסיה והמזרח התיכון ואף אמריקה (שבטי הילידים, לאורכה ורוחבה). עדויות לקיומה של השיטה נתגלו בציורי קיר משנת 2330 לפנה"ס בעתיקות במצרים הקדומה. בציורים אלה נראים ומוסברים טיפולים בכפות הרגליים והידיים. ככל הנראה בתקופה זאת לא קראו לטיפול  רפלקסולוגיה, אך באמצעותו ידעו כיצד לסייע לגוף האדם לרפא בעצמו, את עצמו.
בראשית המאה העשרים החלה הרפלקסולוגיה לשמש כצורת טיפול משולבת, לצד הרפואה המדעית, במרפאותיהם של מספר רופאים  במערב.

בשלהי המאה העשרים הרפלקסולוגיה כבשה מחדש מקום נכבד בעולם במסגרת שיטות טיפול ברפואה הטבעית.

כיום, הרפלקסולוגיה מקובלת ונפוצה ברחבי העולם, צד בצד עם הרפואה המדעית; השפעתה ויעילותה מוכחות כבר, גם מדעית והיא משמשת ככלי טיפולי עוצמתי בארץ ובעולם הן בבתי חולים והן בקליניקות פרטיות.

מסלול לימודי הרפלקסולוגיה במכללת ברק הינו מסלול בן שלוש שנות לימוד : שנה א – מוסמך בשנה זו לומדים את יסודות הרפלקסולוגיה, השתקפות מערכות ואברי הגוף  על גבי כפות הרגליים,הטיפול השלם, בניית תוכניותאקסטרא, רפלקסוהילינג, שמנים אתריים, פתולוגיות שונות , מבוא לאלמנטים  ועוד.

שנה ב – בכיר, בשנה זו שמים דגש על לימוד האלמנטים היחסים ביניהם, פלישות האלמנטים, משמעות של אלמנטים בחוסר ובעודף ,קריאת כף רגל, הבנת הסימנים השונים והחסימות., תהליך אבחון מלא, טיפולים פליאטיביים, טכניקה מטאמורפיתועוד.

שנה ג – בכיר מתקדם, בשנה זו לומדים בהרחבה טיפול בסרטן, טיפולי פולריטי, וכן כל הקשור בהריון סיוע בחדר לידה, טיפול באמצעות צבע, טיפולי אנטי סטרס, אניאגרם ועוד.

בשנה ג מקבלים הסטודנטים של מכללת ברק בונוס –לימודי דולה.

  בכל שנה לומדים מגוון רחב של נושאים תוך כדי התנסות מעשית ושימת דגש על תהליכים אישיים והעצמת המטפל, צמיחה אישית  ויחסי מטפל מטופל.

ניתן להרשם לכל שלוש השנים או לכל שנה בנפרד.

בכל שנה מעבר ללימודים ולהתנסות קלינית וחווייתית מקבלים הסטודנטים עוד כלים רבים ושימושיים –בנייה והקמת עסק, הקליניקה, כלים בשיווק, כל אלה ועוד תוך  כדי למידה מעניינת  בשילוב מודעות עצמית ותהליכים נוספים.

במכללת ברק אנו מקפידים על כיתות קטנות בהן ניתן יחס אישי לכל אחד מהסטודנטים, מכללת ברק מהווה בית לבוגריה תוך שמירה על קשר רציף איתם.

כמו כל הלימודים במכללת ברק גם לימודי הרפלקסולוגיה משולבים בלימודי רפואה מערבית – אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה.

בוגרי מסלול רפלקסולוגיה כמו כל בוגרי המכללה משתלבים בעבודה בספא ברק, בקליניקות פרטיות, בקופות החולים השונות בבתי מלון ובאתרי ספא  טיפוליים בארץ ובעולם.

 

בואו לחוות אתנו לימודים שהם מקצוע ודרך חיים.

הצטרפו  למשפחת מכללת ברק – המכללה המובילה לרפואה משלימה אינטגרטיבית.