רפלקסולוגיה | לימודי תקשור | מכללת ברק
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה הינה שיטת טיפול אלטרנטיבית פופולרית אשר מרגיעה את המטופל. היא מתמקדת באזור כפות הרגליים ומטרתה לרפא ולהרגיע אזורי כאב שונים בגוף על ידי טיפול בכפות רגליים. היא משפרת את זרימת הדם בגוף, מפחיתה כאבים ומעודדת ריפוי כללי של המטופל. לדוגמא - קצות האצבעות ברגליים - הינם משפיעים באופן ישיר על כאבי ראש, כך שאם אדם סובל בכאבי ראש, ניתן לרפא אותו על ידי טיפול נכון בקצות כפות האצבעות ברגליים.


תחושת הטיפול באמצעות רפלקסולוגיה

חלק מהאזורים בכפות רגליים של כל אחד עשויים להיות רגישים. תפקיד הרפלקסולוג להפעיל לחץ מסוים על הרגל. לחיצות אלו מפעילות אנרגטיים בגוף המטופל ויכולים לקדם או לשפר את בריאותו. כיום ניתן לראות אנשים רבים אשר מתעניינים בשיטה זו, ומוצאים אותה כשיטה יעילה ומרגיעה ביותר. רפלקסולוגיה אינה אמורה להיות שיטת טיפול המלווה בכאב מסוים ומסיבה זו, במידה ומטופל חש אי נוחות במהלך הטיפול – עליו לדווח על כך למטפל שאמור לעבוד רק באזורים הנעימים למטופל.


למי מתאימה שיטת הטיפול ברפלקסולוגיה?

הטיפול מתאים למגוון רב של בעיות שונות כמו – לאנשים לחוצים, לאנשים שסובלים מכאבי ראש חזקים, לסובלים מהפרעות עיכול, לאנשים בעלי חוסר איזון הורמונלי, נדודי שינה, פציעות ספורט, עצירויות, כאבי גב ואף במצבים של דלקות מפרקים ועוד מגוון בעיות שונות. בכל מקרה בתחילת הטיפול יש ליידע את הרפלקסולוג בבעיות רפואיות קודמות.

הרפלקסולוגיה ידועה גם כיעילה לשיכוך כאבים לאחר ניתוחים מורכבים. מחקרים רבים בארץ ובעולם מצביעים על שיטה זו כשיטה יעילה כמשככת כאבים לאחר ניתוחים, ומטופלים אשר טופלו ברפלקסולוגיה דיווחו על שיכוך כאבים ומסיבה זו כיום שליש מחולי הסרטן אף הם מטופלים בשיטת הרפלקסולוגיה, אך חשוב לציין כי מדובר בטיפול משלים אשר אינו מחליף את הטיפול הרפואי.


לימודי רפלקסולוגיה

לימודי רפלקסולוגיה מושכים אליהם קהל רב של אנשים מגילאים שונים, ישנם אנשים אף בגילאים בוגרים אשר מעוניינים לרכוש ידע נוסף ומסיבה זו הם לומדים לימודי רפלקסולוגיה. בתום הלימודים ישנם כאלה שמפתחים את התחום למקצוע של ממש וישנם כאלה שלומדים למטרת תחביב וצבירת ידע.


מה כוללים הלימודים?

לימודי רפלקסולוגיה כוללים בין היתר לימוד מעשי בתחום שהוא עיקר החומר הנלמד. כאמור, לפי שיטת הרפלקסולוגיה לחיצה על נקודות מסוימות בכפות הרגליים יכולות לשחרר אנרגיות וחסימות בגוף ובכך לחיצות אלו מסייעות לגוף להחלים. חסמים אנרגטיים, על פי הרפואה ההוליסטית, הם הגורמים לחולי. מעבר לכך, במהלך הלימוד תלמדו את ההיסטוריה המפוארת של הרפלקסולוגיה, מיפוי כף הרגל, טכניקות מגוונות של טיפול, אנטומיה, פיזיולוגיה, תלמדו כיצד לאבחן את כף רגלו של המטופל ועוד נושאים שונים.

בתום לימודי רפלקסולוגיה, נפתחים בפניכם אופציות רבות לעסוק כרפלקסולוגים במקומות שונים ותהיה לכם הזדמנות להשתלב בתחום הרפואה המשלימה ובתחום הרפואה ההוליסטית. תוכלו לעבוד בקופות חולים, אשר מציעות לכלל מבוטחיהם שירותי רפואה משלימה וביניהם גם רפלקסולוגיה, או לפתוח קליניקה פרטית משלכם.