מכללת ברק | קורס תזונה טבעית- מקצוע שהוא דרך חיים
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

קורס תזונה טבעית- מקצוע שהוא דרך חיים

קורס תזונהמחפשים כיוון מקצועי? חולמים על קריירה מצליחה, מלאת סיפוק ומתגמלת? אם כך, כדאי לכם לשקול ברצינות הצטרפות לקורס תזונה טבעית- מקצוע שמהווה גם דרך חיים. ממכללת ברק לרפואה משלימה מציינים שבעשור האחרון הולכת ומתרחבת בעולם ההבנה בנוגע לחשיבותה ותרומתה של התזונה הטבעית והמאוזנת לשמירה על הבריאות ומניעת מגוון רחב של מחלות שונות.

ארגון הבריאות העולמי פרסם כמה מחקרים המעידים על הזיקה הישירה שמתקיימת בין תזונה לקויה לעלייה המשמעותית בשיעורי ההשמנה, התחלואה והתמותה במדינות המערב וישראל בתוכם. למעשה, הממצאים המדאיגים מראים שרמת התחלואה במחלות הלב, הסוכרת וכלי הדם זינקה לממדים כה גבוהים עד שארגון הבריאות העולמי נאלץ להגדירן כמגפות של ממש.

מתן מענה לדרישותיו המתרחבות של השוק

על רקע העלייה במודעות הציבור בכל הקשור לאורח חיים בריא, תזונה נכונה ואיכות חיים, גדל הביקוש ללימודים בתחום, ובישראל ישנם כיום כמה מכללות ומוסדות אקדמיים שמציעים קורסים שונים להכשרת מטפלים מקצועיים, מתוך מטרה לתת מענה לדרישותיו המתרחבות של השוק.

המסלול לנטורופתיה מטעמה של מכללת ברק, המתמחה גם בלימודי תקשור, כולל, בין היתר, קורס תזונה טבעית שמהווה חלק אינטגרלי מתכנית הלימודים המלאה. מדובר בקורס אשר נפרש על פני שלוש שנים ומועבר ברמה אקדמית גבוהה על ידי צוות של מורים ומרצים מהשורה הראשונה. 

תכנית הלימודים בקורס הנה מעמיקה ומורכבת ממכלול עשיר של תחומים ונושאים שונים, החל מתזונה, צמחי מרפא ומדעים, דרך קורסי העשרה על פי בחירה ועד להתמחות מעמיקה (סטאז') הכוללת בנייה של עשרה תיקי מטופלים לכל הפחות.

תכנית הלימודים

קורס תזונה טבעית מתמקד במספר נושאים מרכזיים בהם התזונה הקונבנציונלית (מותנה במעבר של מקצוע רקע מקדים בתחום הכימיה והביוכימיה), יסודות התזונה הטבעית (תפקיד התזונה, דיאטות אלימינציה, אי סיבולת ודה-טוקסיפיקציה לניקוי רעלים מהגוף), גישות בתזונה על בסיס מדעי, גישות בתזונה אלטרנטיבית (כגון איורוודה, תזונה סינית וטבעונות), הנדסת מזון ותזונה נכונה. בקורס משולבות סדנאות בישול חווייתיות ועבודה מעשית.

תחום המדעים כולל בתוכו, בין השאר, פיזיולוגיה, אנטומיה, פתולוגיה, פרמקולוגיה והחייאה (בהתאם לסטנדרט של מד"א), ותחום צמחי המרפא מתמקד בהכרת המנגנונים והמרכיבים הפעילים שאחראיים לתכונות הפרמקולוגיות והפיזיולוגיות של צמחי המרפא, צמחי מרפא לפי רפואת הרמב"ם, אינטראקציות בין צמחי מרפא ותרופות, הכנת תכשירים ועוד.