מכללת ברק | קורס תזונה
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

קורס תזונה טבעית הוליסטית

קורס תזונה | מכללת ברקמעוניינים לבנות קריירה בתחום מרתק ומתגמל? מה בנוגע לקורס תזונה טבעית? בשנים האחרונות מתרחבת בעולם המודעות לחשיבותה של תזונה טבעית, בריאה ומאוזנת, המהווה את המפתח לשמירה על הבריאות ואיכות החיים, כמו גם למניעת מכלול רחב של מחלות שונות.

מפרסומים של משרד הבריאות וארגון הבריאות העולמי עולים נתונים מדאיגים המעידים על הזיקה שבין תזונה לקויה לבין הגידול המשמעותי באחוזי ההשמנה, התחלואה והתמותה בארץ ובעולם.

על פי הממצאים הללו, בראש רשימת גורמי התמותה נמנות הסוכרת, מחלות לב ומחלות כלי דם, שהולכות שמתפשטות בקצב מהיר ומוגדרות בקרב אנשי המקצוע כמגפות של ממש. לאור הממצאים האלו מתרחב הביקוש ללימודים בתחום, ובישראל קיימים כיום כמה מוסדות שמכשירים מטפלים מקצועיים, זאת במטרה לספק מענה לדרישותיו הגדלות של השוק.

השכלה מקצועית, מעשירה וברמה אקדמית

אחת מהמכללות המובילות ללימודי תזונה הוליסטית במסלול של לימודי תואר היא מכללת ברק לרפואה משלימה, שנוסדה בשנת 1998 ומוגדרת כמכללה בינלאומית. הסניף המרכזי של מכללת ברק ממוקם בירושלים ויש לה עוד 5 שלוחות נוספות הפזורות בכל רחבי הארץ.

המכללה מעניקה השכלה מקצועית, עשירה וברמה אקדמית, זאת באמצעות צוות מורים מהשורה הראשונה. קורס תזונה טבעית מטעם המכללה מהווה חלק אינטגרלי מהמסלול לנטורופתיה, תוך שהלימודים נפרשים על פני 3 שנים.

תכנית הלימודים הנה מקיפה ומעמיקה, וכוללת, בין היתר, מגוון רחב של תחומים ונושאים, בהם לימודי תזונה טבעית, צמחי מרפא, מדעים, כמו גם קורסי העשרה לבחירה, אינטגרציה בטיפול התזונתי ההוליסטי והתמחות (סטאז') קלינית בתחום.

קורס תזונה במסגרת המסלול לנטורופתיה

במסגרת המסלול לנטורופתיה, מורכב קורס תזונה מכמה נושאי לימוד כגון תזונה קונבנציונלית, יסודות, עקרונות וגישות בתזונה הטבעית על בסיס מדעי, הנדסת מזון, וכן גישות בתזונה האלטרנטיבית (איורוודה, תזונה סינית ותזונה טבעונית), תזונה נכונה ואורח חיים בריא. הקורס כולל גם סדנאות בישול, ועבודה מעשית.

תחום הצמחי המרפא הקניית ידע בנושאים כגון סיווג קבוצות צמחים על פי מערכות, צמחי מרפא לפי רפואת הרמב"ם, הכרת המנגנונים והמרכיבים הפעילים האחראים לתכונות הפרמקולוגיות והפיזיולוגיות של צמחי המרפא, אינטראקציות שמתקיימות בין תרופות וצמחי מרפא והכנת תכשירים שונים.

בתחום המדעים נחשפים הסטודנטים לאנטומיה, פיזיולוגיה פתולוגיה, לרבות עזרה ראשונה (החייאה), פרמקולוגיה ופסיכופתולוגיה. לבוגרי הקורס תוענקנה תעודות "תזונאי טבעי/קליני", זאת בכפוף לאגודה הישראלית לנטורופתיה.

בשנים האחרונות הולכת ומתרחבת המודעות בדבר חשיבותה של התזונה הטבעית והמאוזנת, כמו גם השפעתה על הבריאות והיכולת שלה למנוע שורה ארוכה של מחלות שונות. ארגון הבריאות העולמי פרסם נתונים המעידים על הקשר שבין תזונה לקויה לעליה המשמעותית בשיעורי ההשמנה בקרב האוכלוסייה במדינות המערב, שיעורי התחלואה והתמותה בעולם.

מהנתונים עולה שמחלות הלב, הסוכרת וכלי דם מדורגות כיום בראש רשימת גורמי התמותה במדינות המתקדמות, ולאור קצב הגידול המהיר בשיעורי התחלואה נאלצו אנשי המקצוע לסווגן כמגפות של ממש. על רקע הממצאים המדאיגים הללו והביקוש המתרחב ללימודים בתחום, פתחה מכללת ברק קורס תזונה טבעית שנועד להכשיר מטפלים מקצועיים ולתת מענה הולם לדרישותיו ההולכות וגדלות של השוק.

תכנית לימודים ברמה אקדמית עם צוות מרצים מהמובילים בתחומם

ממכללת ברק מסבירים שתזונה טבעית מורכבת ממזון מהטבע שלא עבר תהליכי עיבוד, ומתמקדת בהכנת מזון בדרכים ששומרות על מרכיביו הטבעיים ויסודותיו החיוניים. בעידן המודרני, חלק ניכר מהמזון שאנו צורכים עובר תהליך עיבוד וכולל כמות מופרזת של שומנים, סוכרים, חומרי טעם וריח, צבעי מאכל וחומרים משמרים.

לאורך שנים מוביל הדבר להשמנת יתר, כולסטרול גבוה ומגוון רחב של תחלואות שונות. קורס תזונה טבעית מהווה, למעשה, חלק אינטגרלי מהמגמה לנטורופתיה, שהלימודים בה הנם במסלול תלת שנתי. תכנית הלימודים הנה ברמה אקדמית, ומועברת על ידי צוות מרצים מהמובילים בתחומם. התכנית חולשת על פני מבחר רחב של תחומים ונושאים שונים הנלמדים בצורה מעמיקה ויסודית.

נושאים עיקריים הנלמדים בקורס

במסגרת המסלול ללימודי נטורופתיה, מתמקד קורס תזונה טבעית בכמה נושאים עיקריים בהם תזונה, צמחי מרפא, מדעים, אינטגרציה בטיפול התזונתי הטבעי, קורסי העשרה לבחירה והתמחות מעמיקה המורכבת מבניה של 10 תיקי מטופלים לכל הפחות. נושא תזונה כולל בתוכו את התזונה הקונבנציונלית, את יסודותיה ועקרונותיה של התזונה הטבעית וגישות בתזונה על בסיס מדעי.

כמו כן, נלמדות שיטות בתזונה אלטרנטיבית כגון תזונה טבעונית, תזונה סינית, איורוודה ועוד, תוך כדי עבודה מעשית, סדנאות, בישול חווייתי וטעימות. תחום צמחי מרפא כולל את הכרת המרכיבים הפעילים והתכונות הפרמקולוגיות והפיזיולוגיות של צמחי המרפא, הכנת תכשירים מצמחי מרפא, צמחי מרפא לפי רפואת הרמב"ם ועוד. לבוגרי הקורס תוענק מטעם המכללה תעודת "תזונאי טבעי/קליני" בכפוף לאגודה הישראלית לנטורופתיה.

 

קורס תזונה טבעית: נפש בריאה בגוף בריא 


מעוניינים לבנות קריירה בתחום מאתגר ומעניין? בתחום ששכרו בצדו? אם כך, מוטב שתשקלו להצטרף לקורס תזונה טבעית ונכונה. אורח החיים המערבי מתאפיין כיום בקצב מסחרר של עבודה מסביב לשעון, דאגה למשפחה ריצות וסידורים, זאת בשאיפה להספיק כמה שיותר כי האמונה הרווחת היא שמי שלא מספיק עלול להיוותר מאחור. 

לאורך הזמן מוביל המירוץ למצב שבו אנו עשויים לזנוח הרגלי אכילה נכונים ובריאים ולאמץ מבלי משים הרגלי תזונה לקויים המזיקים לגופנו, וזה אך עניין של זמן עד שמופיעים מגוון תסמינים שונים, החל מהשמנת יתר, שומנים עודפים בדם והפרעות פסיכו סוציאליות, דרך סוכרת מסוג 2 ויתר לחץ דם, וכלה במחלות ניוון פרקים, מחלת עורקים לבבית ועוד. 

הכשרת מטפלים מקצועיים ומיומנים


ממכללת ברק, המכללה המובילה ללימודי רפואה משלימה, מסבירים שברשימה זו ניתן למנות עוד אינספור מחלות בעלות זיקה ישירה להשמנה כגון מחלות בדרכי העיכול, תסחיפים וקרישיות יתר, הפרעות עור שונות, הפרעות הורמונליות, סרטן המעי ודום נשימה בשינה. 

המודעות לנושא התזונה המאוזנת נמצאת בשנים האחרונות במגמת עליה בארץ ובעולם, בישראל ניתן למצוא כיום לא מעט מוסדות שבהם ניתן ללמוד קורס תזונה טבעית כקורס בפני עצמו או כחלק אינטגרלי מתכנית לימוד. 

המטרה היא להכשיר מטפלים מקצועיים ולספק מענה הולם לדרישותיו של השוק בתחום, שהולכות ומתרחבות ככול שעולה המודעות בקרב הציבור לחשיבות הרבה הטמונה בשמירה על הבריאות למניעת מכלול רחב של תחלואות שונות.

תכנית הלימודים


קורס תזונה טבעית שמציעה מכללת ברק מהווה חלק אינטגרלי מהמסלול ללימודי נטורופתיה. תכנית הלימודים הנה תלת שנתית וכוללת התמקדות בכמה תחומים עיקריים, בהם תזונה, צמחי מרפא, מדעים, קורסי העשרה לבחירה והתמחות (סטאז') מעמיקה. תחום התזונה מורכב ממגוון נושאים שונים כגון תזונה קונבנציונלית, עקרונות בתזונה טבעית, גישות בתזונה אלטרנטיבית, עקרונות מדעיים בתזונה, הנדסת מזון וסדנאות בישול חווייתיות. 

תחום צמחי מרפא כולל התמקדות בצמחי מרפא לפי רפואת הרמב"ם, אינטראקציות בין צמחי מרפא ותרופות, רכיבים פעילים והכנת תכשירים מצמחי מרפא. תחום מדעים מתמקד באנטומיה, פתולוגיה (לרבות בדיקות פסיכופתולוגיה) פיזיולוגיה, פרמקולוגיה, מעבדה והחייאה. רשימת קורסי העשרה לבחירה כוללת, בין היתר, קורס פרחי באך, שפת גוף, קינסיולוגיה, רפלקסולוגיה, ארומתרפיה ועוד.