מכללת ברק | קורס הנחיית קבוצות | לימודי רפואה משלימה
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

קורס הנחיית קבוצות

קורס הנחיית קבוצות מכללת ברקהקורס מתבסס על התחום הפסיכולוגי והסוציולוגי, כיצד הופכת חבורת אנשים לקבוצה משמעותית? אילו "אנרגיות" פועלות או מופעלות בקבוצה המאחדים או מבודדים את היחידים בקבוצה?

מה הם התהליכים המתרחשים בקבוצה שכזו? מה הם מיומנויות ההנחיה הנדרשים ממנחה הקבוצה עלמנת לאפש או לקדם תהליכים אלה? אלו הם הרווחים והמחירים בעבודה קבוצתית? אילו יכולות וכוח יש בחיבור קבוצה, וכמנחה קבוצה?

 

מטרת הקורס הנחיית קבוצות:

בעולם הארגוני בן- ימינו נדרשים מנהלים, ראשי צוותים, מפקדים במשרדי הבטחון, יועצים ובעלי תפקידים שונים ומגוונים להוביל את אנשיהם להשגת יעדים ומטרות שהוצבו על-ידי הארגון או הקבוצה. כדי לעודד וליצור שיתופי פעולה יעילים, להשגת המטרות הרצויות בקבוצה, נחוצים כישורי הנחיה מחודדים.

בקורס הנחיית קבוצות של מכללת ברק נעניק לכם את הידע התיאורטי והמעשי שאתם זקוקים לו כדי להפוך למנחי קבוצות יעילים ומעשיים. במסגרת זו תכירו את התופעות והתהליכים המתרחשים בקבוצה, תלמדו ליטול את ההובלה ולהנחות, תתרגלו בשטח דרכי הנחיה במיגון השיטות שתלמדו בקורס.

מה לומדים בקורס הנחיית קבוצות?

נושאי הלימוד העיקריים בקורס הם:

שלבי התפתחות קבוצה; תופעות אופייניות בעבודה קבוצתית; מרכיבים בבניית קבוצה (חוזה, Setting); סוגי קבוצות; תפקידים בקבוצה; תוכן מול תהליך; סגנונות תקשורת בקבוצה; הקשבה פעילה ותקשורת בין-אישית מסייעת; טיפול בהתנגדויות; תפקידי המנחה; סגנונות הנחיה; הנחיה ב-co; תהליכי סיום ופרידה ועוד.

למי מתאים קורס הנחיית קבוצות?

לאנשי מקצוע המעוניינים או נדרשים להנחות קבוצות וצוותים בתחום עיסוקם.

לאנש מקצוע או סטודנטים המעוניינים לרכוש יֶדע וכלים לפיתוח אישי ומקצועי.

בקורס הנחיית קבוצות מתנסים הלומדים בצורה מעמיקה במגוון רחב של חוויות ושיטות הנחיה, כולל דיונים קבוצתיים, מצבי הדמיה, אירועי הנחיה ועיבודם, פעילות חוץ אתגרית (ODT), ושילוב כלים מתחום הפסיכולוגיה הסוציולוגיה והאימון אישי (קויצ'ינג).

משך הקורס:

שנה אקדמאית מפגשים בני ארבע שעות אחת לשבוע.

תנאי קבלה:

ראיון אישי.