מכללת ברק | קורס הכשרת מאמנים | לימודי רפואה משלימה
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

קורס הכשרת מאמנים

קורס הכשרת מאמנים מכללת ברקעוד ביוון הקלאסית עסקו בספורט הישגי ממנו צמח לאחר מכן בארה"ב המושג coaching מאחר ובני אדם חווים את המציאות הסובייקטיבית שלהם באמצעות "המפות של המציאות"  המורכבת ממכלול האומנות והערכים שלהם, אותן הם מפרשים בהתאם לכך.

בקורס לומדים כיצד להרחיב, להעשיר ולשנות את המפות האלה. הקורס פותח בפני תלמידים בחירה ודרכים לפתור את הבעיות שלהם ושל המאומן. כאשר אדם נוטל אחריות אישית על מצבו ובעיותיו, הוא מתחבר לכוחות שלו כדי לשנות את מצבו.

התלמיד/ מאמן לומד להתעלם מהרגלים ודפוסים שמנעו מהמאומן ולשפר את הישגיו, מציע חלופות, ומעל הכול דורש יישומיות גבוהה וביצועים מבריקים. מאמן טוב ידע לדחוף, להניע, לדרוש ולעודד את המאומן במקום הנכון ובזמן הנכון.

אימון נועד לשפר ביצועים והישגים באמצעות שותפות מקצועית של מאמן ומאומן, לאימון דרוש שיתוף פעולה מלא של המאומן.

האימון הנכון הוא הצבת המטרה ובניית אסטרטגיה ודרך פעולה, המציבה מטרות ביניים ומטרות ביניים ומטרות על, שהשגתן יביאו למימוש הפונטנציאל הגלומות במאומן.

מיקוד האימון הוא בהווה ובראיה לעתיד, במסגרתו יוצרים שינוי תבניות חשיבה שהמאומן התחנך וגדל על פיהן הגורמות לו לעיכובים במימוש הפוטנציאל שבו ובהשגת מטרותיו, כגון:

  • " לא מגיע לי להצליח"
  • "אני לא מספיק טוב"
  • "אני יודע שאני אכשל, הרי תמיד אני נכשל",

    כל זאת תוך חיזוק ה"אני" ופתיחת ערוצים חדשים בחיים.


אילו רכיבים יש במסלול ההכשרה למאמנים במכללת ברק?

תלמידי מכללת ברק עוברים הכשרה כמאמנים, בתחילה לומדים ורוכשים ידע ב"תורת האימון". מכללת ברק דוגלת בכך שמאמנים צריכים בעצמם להתאמן לפני שהם הופכים למאמנים. משום כך, ההכשרה במכללת ברק מתחילה בכך שהמאמנים לעתיד עוברים בעצמם אימון, בו הם מציבים את מטרותיהם, לומדים על בשרם את דרכי הביצוע, כך הם מתחילים לצעוד בדרך להשגת היעדים והמטרות. בנוסף, עוברים המאמנים תהליך של חניכה שבמהלכו הם מאמנים משתתפי הקורסים אחרים, ומאמנים את עמיתיהם ואת פונים אליהם.

משך הקורס הוא שנה אקדמאית, מפגשים בני 4 שעות, אחת לשבוע, מצ"ב תוכנית הלימוד מאמנים אישיים.

בסיום ההכשרה מקבלים המאמנים תעודה מטעם המכללה ונרשמים אוטומטית ב"אירגון המאמנים" כמאמנים מוסמכים מטעמם.