מכללת ברק לימודי רפואה משלימה | קורס אסטרולוגיה קבלית
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

קורס אסטרולוגיה קבלית

קורס אסטרולוגיה קבלית מכללת ברקמה היא אסטרולוגיה?

כבר בעת העתיקה, המונח "אסטרולוגיה" או "תורת הכוכבים" (אסטרו=כוכב; לוגוס=תורה) התייחס לתחום העוסק בהתבוננות בגרמי השמיים. ההגדרה המקובלת היא, אסטרולוגיה היא סוג של ניבוי המתבסס על התיאוריה שלפיה מקומם ותנועתם של גרמי השמיים (שמש, ירח, כוכביםופלנטות) משפיעים על חייו של האדם החל מרגע לידתו.  

נתחיל בלוח השנה העיברי, שקשור קשר הדוק לאסטרולוגיה. לוח השנה העברי הוא, כידוע, לוחירחי. החודש העברי מסמל את מחזור הלבנה, החל מראש החודש בו לא רואים את הירח כלל כיוון שהוא צמוד לשמש, ממשיך לט"ו בחודש, בו הירח מלא, וממשיך כאשר עם סיום החודש הירח הולך ומתמעט. הרבה מן החגים העיבריים חלים בליל הירח המלא.

כל חודש עברי מקושר למזל אסטרולוגי בצורה מדויקת ולמעשה מדובר במחזור הירח העוברמעגל שלם סביב גלגל המזלות במהלך כל חודש, כאשר הוא מתחיל בצמידות לשמש כשהיא במזל החודש ומסיים כאשר הוא מדביק את השמש כאשר היא כבר עברה למזל הבא.

להלן החודשים והמזלות המקושרים אליהם:

תשרי – מאזניים

חשוון – עקרב

כסליו – קשת

טבת – גדי

שבט – דלי

אדר – דגים

ניסן – טלה

אייר – שור

סיוון – תאומים

תמוז – סרטן

אב – אריה

אלול - בתולה

 

על פי תורת הקבלה,העולם נברא מ 22 אותיות. תפיסה זו חובקת בתוכה לא רק את בריאת העולם, אלא גם את המחזוריות הנמצאת כל הזמן בטבע. 22 האותיות, או 22 הנתיביםהקבליים, כוללים בתוכם תפיסה אסטרולוגית שלמה. כפי שהיוונים, ההודים והמצרים מקשרים בין הכוכבים ותופעות הטבע לבין אלים השולטים על העולם, כך היהדות מכניסה את מכלול תופעות הטבע לתוך 22 האותיות, המייצגים את הכוחות עליהם מושתת העולם...

בקורס במכללת ברק לומדים את כל רזי הנסתר שבתורת האסטרולוגיה הקבלית,  על ידי טובי המרצים בתחום, בסיומו מקבלים תעודת מאבחן באסטרולוגיה קבלית.

משך הקורס שנה אקדמאית.

מנחה הקורס: ד"ר רמי שקלים