מכללת ברק | נטורופתיה לימודים: לבנות קריירה מצליחה
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

נטורופתיה לימודים: לבנות קריירה מצליחה בתחום המצוי בתנופה

נטורופתיה לימודים | מכללת ברק מעוניינים לבנות קריירה מצליחה בתחום מבוקש המצוי בתנופה? לעסוק בתחום בעל ערך מוסף וששכרו בצידו? במידה ועניתם בחיוב על השאלות הללו, אזי מוטב שתשקלו את האפשרות להירשם ללימודי נטורופתיה במכללה המובילה בישראל לרפואה המשלימה: מכללת ברק!

בחיפושכם אחר המילים נטורופתיה לימודים חשוב שתדעו שהרפואה הנטורופתית מהווה גישה הוליסטית המשלבת בתוכה פילוסופיה, מדע, חומרי מרפא טבעיים, תזונה נכונה, אבחון כוללני ומגע, כאשר כלל הגישות הנטורופתיות למיניהן, הן המסורתיות והן המודרניות, רואות באדם כמכלול של גוף ונפש שאינו ניתן להפרדה, ומכוונות להשבת האיזון הטבעי והשלמות הבריאותית.

בבסיס הנטורופתיה עומדת התפישה שלגוף האדם טמונה היכולת לריפוי עצמי ממחלות, כך שמטרתו של הנטורופת היא לזהות ולנטרל את הגורמים שבגינם מתקשה הגוף לרפא את עצמו באופן טבעי.

ששת עקרונותיה העיקריים של הנטורופתיה

הנטורופתיה נשענת על שישה עקרונות מרכזיים המתייחסים לאופן האבחון, הטיפול וההתייחסות אל מטופל, כמו לדוגמה הענקת טיפול תוך כדי הימנעות מטילת סיכונים מיותרים וגרימת נזק למטופל, זיהוי וטיפול במקור המחלה ולא בתסמיניה, כמו גם שימוש בכלים טבעיים לצורך האבחון והטיפול.

עקרונות הנטורופתיה דוגלים בהתייחסות אל המטופל כמכלול של גוף-נפש ולחנך אותו ליטול אחריות על בריאותו האישית. התכנית ללימודי נטורופתיה מטעם מכללת ברק היא במגמה ארבע שנתית ומוכרת על ידי האגודה הישראלית והאגודה הבינלאומית לנטורופתיה. כמו כן, תעודות המכללה מוכרות גם בקרב איגודים מקצועיים בארה"ב ובאירופה ומאפשרות את המשך הלימודים לקראת תואר דוקטורט בנטורופתיה בארץ או בחו"ל.

נטורופתיה לימודים: הענקת תעודות מקצועיות כבר במהלך הלימודים

התכנית ללימודי נטורופתיה מטעם מכללת ברק, המתמחה גם בלימודי תזונה טבעית, כוללת חמישה תחומי לימוד מרכזיים שהם: תזונה, גוף ונפש, צמחי מרפא, מגע ותנועה. נושא התזונה נלמד מפרספקטיבה טבעית ומורכב משיטות תזונה ייחודיות ותוספי תזונה. התחום העוסק בגוף ונפש נועד להקנות מגוון טכניקות עבודה שונות עם מטופלים, תוך כדי התייחסות אל יחסי הגומלין שמתקיימים בין המערכת הגופנית לבין המערכת הנפשית והרגשית.

תחום צמחי מרפא מהווה את המרכיב הטיפולי שבתכנית ועוסק במתן מרשמים לצמחי מרפא מערביים כחלק ממכלול הטיפולים השלם, בעוד שתחום המגע מתמקד בטכניקות מגע שונות לאבחון וטיפול כגון רפלקסולוגיה, עיסוי וכיוצא בזה. במהלך ארבע השנים מוענקות לסטודנטים תעודות מקצועיות ברפלקסולוגיה, עיסוי, טווינה, צמחי מרפא ופרחי באך, המאפשרות לעסוק בתחום עוד בתקופת הלימודים, כשלמסיימי התכנית המלאה מוענקת תעודת N.D. Diploma In Naturopathy.