מכללת ברק | נטורופתיה - לימודים, הסמכות ונתונים
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

נטורופתיה - לימודים, הסמכות ונתונים

תחומי הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית התפתחו מאד בעשורים האחרונים, וכיום, הם כוללים מבחר מגוון של גישות טיפול שונות. לכן, הולך וגובר גם הביקוש למטפלים מקצועיים המנוסים בטיפול בגישות השונות. אחד מהתחומים המרכזיים הוא תחום הנטורופתיה - שיטת רפואה הוליסטית, שעושה שימוש מושכל בטבע ובמשאביו, בעיקר באמצעות תזונה בריאה. זאת, מאחר והגישה הנטורופתית דוגלת בגישה כי תמיד קל ועדיף יוצר למנוע מחלות מלכתחילה, מאשר לטפל בהן לאחר שהופיעו. נטורופתיה, לימודים בתחום, הפכו לאחד מתחומי הלימוד הנחשקים והמבוקשים ביותר כיום. אולם, מאחר והמדובר בתחום עיסוק משמעותי, למרות ריבוי המכללות המציעות נטורופתיה לימודים, יש לבחור את מוסד הלימוד בקפידה וללמוד רק בגוף מוכר, מנוסה ומקצועי, כמו מכללת ברק, לדוגמה.

נטורופתיה לימודים: הסמכה

לימודי נטורופתיה מורכבים ממסלולי לימוד והתמחויות שונים. הבוגרים המסיימים את לימודי כל מסלולי הנטורופתיה הינם זכאים לתעודת גמר מקצועית בתחום הנטורופתיה (תעודת N.D אשר מוכרת ע"י הלשכה למקצועות בריאות משלימים). רוב מוסדות הלימוד מקיימים גם מסלולי הסמכות פרטניות בתחומי רפואה אלטרנטיבית נוספים, פרחי באך וכד', אשר גם בסיומם זכאים הבוגרים לתעודת גמר.

אורך הלימודים והגישה שמאחוריהם

אורכם של הלימודים בתחום הוא כארבע שנים, במהלכן, לומדים הסטודנטים לשלב בין הרפואה המשלימה לרפואה הקונבנציונאלית, וזאת, בשימוש בידע ובניסיון שהם צוברים, ובאמצעות מגוון שיטות האבחון הנלמדות (כאבחון בכף הרגל, אירידיולוגיה וכן הלאה). התפיסה העומדת מאחורי תפקיד הנטורופת גורסת כי מאחר והדרך למניעת מחלות ולטיפול בהן מצויה אצל כל אדם, תפקידו של הנטורופת הוא הכוונת האדם אל המצב הבריאותי הראשוני של גופו. לצורך כך, עושה הנטורופת שימוש בכלים ובגישות שונות, אותן הוא רוכש במהלך לימודיו.

האם נטורופתיה מתנגשת ברפואה המסורתית?

העוסקים בתחום נטורופתיה, לימודים בנושא או עיסוק בפועל, אינם מבטלים בגישתם את גישת הרפואה הקונבנציונלית, אלא משלימים אותה ועושים בה שימוש ורותמים את הידע באנטומיה, בפיזיולוגיה ובפתולוגיה של גוף האדם (שהם, כביכול, "נחלתה" של הרפואה המסורתית) לצורך ריפויו של האדם. נטורופתיה שייכת לתחום הרפואה המשלימה, אשר כשמה כן היא, היא איננה מגיעה על מנת להחליף את הרפואה המערבית, אלא להיעזר בה ולהוסיף עליה, כמו קורסים נוספים שמציעה מכללת ברק ביניהם קורס NLP.

נטורופתיה לימודים | מכללת ברק