מכללת ברק | מכללות לרפואה משלימה
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

מכללות לרפואה משלימה

עד לפני כעשרים שנים, בחברה המודרנית, ברפואה המשלימה וברפואה האלטרנטיבית דבקה סטיגמה של תחומי עיסוק שאינם רציניים כמו הרפואה הקונבנציונאלית, וזאת, למרות שעובדתית, סוגי רפואה אלה הינם ותיקים הרבה יותר מהרפואה המודרנית. מכללות לרפואה משלימה נתפשו כלא רציניות וכאבן שואבת לאנשים שחיפשו את דרכם בחיים. תארים רציניים לא היו דבר שניתן היה להעלות על הדעת כי מכללות לרפואה משלימה מספקים אותם, וכל התחום - העיסוק וההשכלה המכשירה את העוסקים בו, נחשב לפרוץ למדי. יחד עם תובנות מסוימות הגיעה גם ההכרה בסוגי ריפוי אלטרנטיביים כחלופה משמעותית או כהשלמה לטיפולי הרפואה המסורתית, ומכללות המכשירות אנשים מקצוע רציניים בתחום, כמו מכללת ברק, למשל, הפכו למוסדות לימוד אקדמיים מוכרים.

מכללות לרפואה משלימה - מיהם הסטודנטים הלומדים בהן?

הסטודנטים המתעניינים ברפואה משלימה מגיעים מכל המגזרים, המגדרים והגילאים. חלקם, לומד לימודי הסמכה בתחומים שונים, האחרים, נמצאים שם כדי להוציא תואר ראשון בטיפול בליקויי למידה, נטורופתיה, תזונה טבעית וכיו"ב. תחומי הלימוד הרבים והמגוונים מאופיינים ביכולתם לספק מענה לאותם פינות בהן הרפואה המסורתית איננה מצליחה לטפל, או מצליחה לטפל, אבל איננה עושה זאת בהצלחה יתרה. הרפואה המשלימה, כשמה כן היא, מגיעה להשלים את הטיפולים הקונבנציונאליים, ובחלק גדול מהמקרים, אף לספק להם חלופה בריאה והוליסטית יותר.

חושבים ללמוד במכללה כזו? כדאי שתדעו:

כיום, מכללות לרפואה משלימה נחשבות למוסדות לימוד מבוקשים מאד, וכבר מזמן, הן אינם מאוכלסות באנשים שמחפשים את דרכם, אלא באנשים שרואים ברפואה המשלימה, על כל ענפיה השונים, את ייעודם בחיים. חלק מהלומדים במכללות הללו הם אנשי חינוך, רופאים, אחיות ומטפלים, אשר משתמשים במה שיש לרפואה המשלימה להציע להם, על מנת להעניק לתלמידיהם או למטופליהם טיפול שלם, הכולל התייחסות לכל התחומים הנדרשים, טיפול הוליסטי. השלמת הידע והפרקטיקה ברפואה המשלימה מקנה לאנשי המקצוע את הערך המוסף, את הזווית הנוספת, שחסרים לאנשי מקצוע רבים בהתייחסותם למטופל, ובעת הרכבת ארגז הכלים המקצועי שלהם. אין ספק כי המכללות הללו מסייעות למטפלים ולמטופלים כאחד.

מכללות לרפואה משלימה מאפשרות לסטודנטים ללמוד מגוון שיטות אבחון, טיפול וריפוי שמקורן בדרך כלל עתיק, והן מתבססות על שימוש בחומרים טבעיים. שיטות אלו המגיעות מאזורים שונים בעולם ומכילות ידע עצום שנצבר והשתכלל לאורך שנים רבות, רואות את הגוף כמכלול שלם בעל יכולת ריפוי עצמית שאותה ניתן לתמוך ולפתח וכך להגיע לאיזון ולבריאות.

הביקוש לרפואה משלימה

בשנים האחרונות התבססה הרפואה המשלימה כתחום מקצועי המאפשר לתרום באופן משמעותי ועוצמתי ביותר לריפוי מצבים בריאותיים שונים, בין אם כטיפול תומך ומשלים לטיפול הקונבנציונאלי או כטיפול עיקרי. בשל עוצמתן של שיטות הריפוי השונות בתחום זה, הפכה הרפואה המשלימה למבוקשת ביותר בקרב אנשי מקצוע רבים כמו רופאים, אחיות ומטפלים בתחומים שונים, המבקשים להרחיב את יריעת הידע המקצועי שלהם ואת ארגז הכלים העומד לרשותם בתחום האבחון והטיפול במצבים בריאותיים שונים.

הניסיון מראה כי רפואה זו מסוגלת להעצים משמעותית את ריפוי ואיזון הגוף והנפש, בין אם כהשלמה לטיפול הקונבנציונאלי או כשיטה עיקרית העומדת בפני עצמה. לכן נוצר ביקוש עצום בכל רחבי הארץ למטפלים מוסמכים ומנוסים בשיטות ריפוי שונות הנמנות על תחומי הרפואה המשלימה.

מכללות לרפואה משלימה: תחומי לימוד

כאשר מדובר על מכללות לרפואה משלימה, מכללת ברק שהוקמה לפני כעשרים שנה על ידי ד"ר זיו מאיר פרפסיכולוג ונטורופת, וקשורה לאוניברסיטה העברית בירושלים בולטת כמוסד לימודי מקצועי מוביל ביותר בתחום.

במכללת ברק ניתן ללמוד שיטות במגוון גישות ואמצעים. טיפולים במגע כוללים שיטות עיסוי שונות וכן מגוון טיפולים העושים שימוש בנקודות לחיצה מיוחדות המפוזרות על פני הגוף וכפות הרגליים, ובאמצעותן ניתן לפתוח את מסלולי האנרגיה בגוף, המרידיאנים, ולהביא להבראתו. בין שיטות אלו נמנות לדוגמה שיטת הדיקור הסיני, טווינא ורפלקסולוגיה. כל שיטה היא עולם שלם של ידע וגישת ריפוי.

שיטות טיפול נוספות מבוססות תזונה כמו לדוגמה הנטורופתיה, שיטת צמחי המרפא, פרחי באך ועוד, רואות אף הן את הגוף והנפש כמכלול שאותו יש להביא לאיזון מתוך גישה ויחס נכונים. חשוב לאבחן לעומק מהו מקור הבעיה ולטפל בו ולא רק בסימפטומים, ולהביא לאורח חיים מאוזן שיאפשר לגוף לרפא את עצמו ולשמור על בריאות טובה לאורך זמן.

למידע נוסף על  האפשרויות השונות שמכללת ברק מציעה או אפילו אם יש לך התלבטות לגבי לימודים בתחום, אנו מזמינים אותך ליצור אתנו קשר באמצעות הטופס כאן בדף או בטלפון ונשמח לסייע לך.

מכללות לרפואה משלימה | מכללת ברק