מכללת ברק | לימודי תזונה טבעית - לא על החסה לבדה
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

לימודי תזונה טבעית - לא על החסה לבדה

לימודי תזונה | מכללת ברק

בעשור האחרון, התזונה נמצאת במרכז המודעות הציבורית, ופעמים רבות, היא מהווה את סלע המחלוקת בין פלגים אידיאולוגיים שונים (למשל, בין הטבעונים לבין תומכי גישת התזונה הפליאוליתית). נראה, כי כל מה שידענו על תזונה, כל אותם עקרונות עליהם גדלנו והתחנכנו, עומדים לבחינה מחודשת ומדוקדקת, וקיים צורך גדול בחברה בכלל ובחברה הישראלית בפרט, באנשי מקצוע שיורו ויתוו את הדרך החדשה, העדכנית, המודעת.

לימודי תזונה טבעית הינם הכלי להכשרת אותם אנשי מקצוע, וזאת כי לימודי תזונה טבעית אשר מתנהלים במכללת ברק המכללה המובילה בתחום הרפואה המשלימה והרפואה האלטרנטיבית, מעניקים לתלמידים את כל הכלים הנדרשים להם כדי להפוך למתווי דרך בנושא.

 

במה עוסקים לימודי תזונה טבעית?

לרוב, לימודי התזונה הטבעית מהווים חלק ממסלול לימודי רפואה משלימה או אלטרנטיבית (למשל, כחלק ממסלול לימודי נטורופתיה) ועוסקים בכל נושא התזונה, על גווניו השונים. מבסיסי הבסיסים, כמו עקרונות התזונה הקונבנציונלית, עקרונות ויסודות בתזונה טבעית, אורח חיים ותזונה נכונה ומדעים רלוונטיים, דרך סדנאות בישול וכלה בעיסוק בצמחי המרפא והתבלין למיניהם. מאחר ומדובר בתחום לימודים אלטרנטיבי, לרוב, הוא ילווה בהצעות לקורסי העשרה בנושאים מגוונים כרפלקסולוגיה, פרחי באך, כירולוגיה וכד'. מדובר בלימודים המשלבים הרצאות תיאורטיות בעבודה ובסדנאות מעשיות, כך שמסיימי הלימודים מתנסים בפועל בתחום במהלך הלימודים ולא רק צוברים מידע תיאורטי, מה שהופך את הלימודים למתאימים במיוחד למי שמעדיף התנסות מעשית על פני קבלת ידע תיאורטית בלבד.

 

מדוע דווקא תזונה טבעית?

חלק מגישות הטיפול הקיימות כיום דוגלות במניעת הבעיות לפני התהוותן, ואין ספק, כי לתזונה שלנו יש חלק נכבד במצב הבריאותי שלנו. למרות שכבר בימיו של הרמב"ם (אשר הוא זה העומד מאחורי האמירה "עשה מזונותיך תרופותיך ולא תרופותיך מזונותיך") כבר הייתה ידועה חשיבותה של האכילה הבריאה לגוף, בעשור האחרון התעוררה מודעות גדולה לכך, ולכן, לימודי תזונה טבעית הפכו לחלק בלתי נפרד מתוכניות הלימודים במוסדות לימוד ובמכללות רבות. אם אתם זקוקים למידע נוסף לקרוא על לימודי תזונה תנאי קבלה