לימודי רפואה משלימה זה הזמן לבנות קריירה שהיא דרך חיים | מכללת ברק
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

לימודי רפואה משלימה - זה הזמן לבנות קריירה שהיא דרך חיים

מתלבטים מה ללמוד? מעוניינים לבנות קריירה בתחום שהוא גם דרך חיים? תחום המאפשר העצמה אישית במקביל להתפתחות מקצועית? בנסיבות הללו, כדאי שתשקלו בכובד ראש  הירשמות 
ללימודי רפואה משלימה. ממכללת ברק מסבירים שהמושג "רפואה משלימה" מאגד בתוכו מכלול רחב של טכניקות שונות לטיפול וריפוי, כשהקו המשותף והמאחד בין כולן הוא התפישה הפילוסופית שלפיה האדם הנו מכלול שלם. 

על פי תפישה זו, מעצם היותו מקשה אחת, לא ניתן להפריד בין הווייתו הפיזית והגשמית של האדם לבין מצבו הנפשי, הרוחני והרגשי, כאשר כל מצב רגשי ונפשי בא לביטוי בתסמינים גופניים. על פי עיקרון יסוד זה, במהלך הטיפול בתסמינים הגופניים מתמקדת הרפואה המשלימה בחיפוש אחר שורש הבעיה שבגינו התפתחה התחלואה מלכתחילה, שלעתים קרובות מסתתר ברבדים עמוקים וקשור ישירות למצבו הנפשי והרגשי של האדם.

המסלול ללימודי הפסיכותרפיה


מכללת ברק שנוסדה בירושלים בשנת 1998 מונה כיום שלוש שלוחות (סניף ראשי בירושלים ושלוחות נוספות בבאר שבע ובאשקלון), והיא נחשבת למכללה היחידה באזור המאפשרת לבוגריה להמשיך אל המסלול ללימודי הדוקטורט בתחום. 

אחד מהמסלולים שמציעה מכללת ברק ללימודי רפואה משלימה הוא המסלול ללימודי הפסיכותרפיה, המתפרש על פני חמש שנים ונועד לטעת בקרב הסטודנטים מודעות והבנה מעמיקה אל כלל התהליכים המשפיעים על התפתחותם והעצמתם האישית, ולהקנות להם ארגז כלים עשיר וגדוש במגוון טכניקות טיפוליות שונות בתחום הגופני והרגשי. 

תכנית הלימודים משלבת בתוכה ידע תאורטי ומדעי נרחב יחד עם התנסות חווייתית לפיתוח המיומנויות המקצועיות בתחום האבחון והטיפול. התכנית ללימודי פסיכותרפיה מתאימה הן לאנשי מקצוע עם זיקה לתחום המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים הטיפוליים שברשותם והן לסטודנטים המעוניינים להתמקצע בתחום.

קורס רפלקסולוגיה


קורס רפלקסולוגיה מהווה אופציה מומלצת נוספת למי שמעוניין להירשם ללימודי רפואה משלימה. מדובר בקורס המוכר למורים בשנת שבתון כשעות רשות וברכישת מקצוע הנחשב לאחד מבוקשים ביותר כיום בשוק. 

הרפלקסולוגיה מהווה שיטה הוליסטית לאבחון וטיפול במגע שעיקרה השתקפות של מערכות הגוף השונות דרך כף הרגל, כשהטיפול מיושם על ידי עיסוי של נקודות ספציפיות בכף הרגל, המשקפות את איברי הגוף שונים.

מחקרים מדעיים שנעשו בתחום הוכיחו את יעילותו של הטיפול הרפלקסולוגי בקרב חולי סרטן, חולי טרשת נפוצה, חולי סוכרת, נפגעי חוט שדרה וחולים כרונים במחלות נוספות. מכללת ברק מקיימת את הקורס בשלושה מסלולים שונים שהם: מסלול חד שנתי לתואר מוסמך, מסלול דו שנתי לתואר בכיר ומסלול תלת שנתי לתואר מומחה.
 

ללימודי רפואה משלימה