מכללת ברק | לימודי רפואה אלטרנטיבית במכללה מובילה
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

לימודי רפואה אלטרנטיבית במכללה מובילה

לימודי רפואה אלטרנטיבית | מכללת ברקבשנים האחרונות, עולה וגובר הביקוש למטפלים מוסמכים בעלי ידע מקצועי רחב בתחום הרפואה המשלימה. אם פעם הייתה הפרדה ברורה ונחרצת למדי בין הרפואה הקונבנציונאלית לרפואה האלטרנטיבית, הרי שהיום נראה שהשלמה היא מילת המפתח. מכללת ברק, ניתן לפגוש סטודנטים בעלי ידע רפואי קונבנציונאלי כמו רופאים, אחיות, פיזיותרפיסטים ומטפלים נוספים, המבקשים להרחיב את הידע המקצועי שלהם ואת הכלים המקצועיים העומדים לרשותם בעזרת לימודי רפואה אלטרנטיבית.

לימודי רפואה אלטרנטיבית: מגוון תחומים

תחום הרפואה האלטרנטיבית רחב מאוד שכן הוא מבוסס ברובו על שיטות עתיקות שהתפתחו במקומות שונים ברחבי העולם. גישות טבעיות אלו רואות את הגוף והנפש כמכלול אחד שלם שעליו יש לשמור באופן מאוזן לאורך כל החיים. הגישה היא גישה מאזנת, הוליסטית, שמטרתה להביא לחיזוק כללי ותמידי של הגוף, וכך לחזק את יכולתו להגיע להבראה עצמית במקרה הצורך.

מגע, תזונה ומה שביניהם

שיטות הריפוי במגע מכילות מספר תחומים: הראשון הוא עיסויים בעוצמות שונות, להרפיה ולאיזון מערכת השרירים. שיטות נוספות רואות את הגוף כמפה בעלת נקודות לחיצה שונות, שהפעלתן פותחת את המרידיאניים, ערוצי האנרגיה בגוף, ומביאה לחיזוק ולריפוי. הרפלקסולוגיה לדוגמה רואה את כף הרגל כמפה המבטאת את הגוף כולו ובאמצעות לחיצות על נקודות שונות בכף הרגל פועלת על איברים בגוף הזקוקים לחיזוק ולהחלמה.

דיקור סיני, שיאצו, טווינא ועוד, כל אחת מהן היא עולם ומלואו של ידע עצום בתחום בריאות ואיזון הגוף דרך לחיצה על נקודות מגע שונות. שיטות אחרות מתבססות על תחומים משיקים של תזונה, צמחי מרפא ושמנים. הנטורופתיה מנתחת את המזון שאנו אוכלים ואת הבראת הגוף דרך ניקויו ממאכלים רעילים ומזיקים, בניית תפריט מאוזן והתמדה בשמירה על אורח חיים בריא.

בתחום לימודי רפואה אלטרנטיבית, הכוללים גם קורס תזונה טבעית, בולטת גם שיטת צמחי המרפא הידועה עוד מימי קדם כבעלת השפעות מרחיקות לכת על בריאות הגוף. שיטה זו צוברת תאוצה רבה בשנים האחרונות,כי סגולותיה הבריאותיות פועלות באופן מרשים גם היום. גם השימוש בשמנים ידוע כבר שנים רבות, שמני בסיס ושמנים אתריים מהווים יסוד לתחום שלם של ריפוי בעזרת עיסוי עם שמנים, הרחה, הזנת העור וטיפול בו בעזרת קוסמטיקה טבעית ועוד.

מכללת ברק מובילה זה למעלה 3 עשורים את תחום לימודי רפואה המשלימה עם אלפי בוגרים בעשרות קורסים שונים בכל תחומי הרפואה המשלימה. אנו מזמינים אותך ליצור אתנו קשר בעזרת הטופס בדף זה או בטלפון כדי לקבל את מירב הפרטים כיצד גם לך יכולה להיות קריירה מצליחה בתחום. קריירה שמתחילה בלימודי רפואה אלטרנטיבית במכללת ברק.