מכללת ברק לרפואה משלימה: התכנית ללימודי פסיכותרפיה בירושלים | מכללת ברק
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

מכללת ברק לרפואה משלימה: התכנית ללימודי פסיכותרפיה בירושלים

מחפשים מסלול ללימודי פסיכותרפיה בירושלים? זה הזמן להצטרף אל המכללה המובילה בישראל לרפואה משלימה: מכללת ברק! המסלול ללימודי פסיכותרפיה הנו חמש- שנתי ומטרתו להעמיק ולהעשיר את הידע בכל הנוגע לזיקה שבין הרגשות המודחקים המובילים לחסימות אנרגטיות, לבין תחלואה, כאבים, מתחים ותחושות שליליות הנובעות מכך. 

כמו כן, התכנית מעניקה לסטודנטים מגוון רחב של כלים אבחוניים וטיפוליים שונים, הכוללים בין היתר, פסיכולוגיה, שיחה, התבוננות, מגע, מדיטציה, דמיון מודרך, נשימה, אנרגיה וכן הלאה. בסיס ההכשרה משלב תיאוריות וגישות מעולם הפסיכותרפיה המודרנית, המתמקדות בהיבט הרגשי והנפשי, יחד עם עקרונות ותפיסות מהפסיכותרפיה הגופנית המתמקדות באספקט הפיזי, ומכוון להעמקת המודעות בקרב הסטודנטים לתהליכים נפשיים ורוחניים המשפיעים על התפתחותם, תוך פיתוח המיומנויות האבחוניות והטיפוליות ועיגון הניסיון של הסטודנטים.

תנאי הקבלה אל התכנית


התכנית ללימודי פסיכותרפיה בירושלים מיועדת לאנשי מקצוע כדוגמת פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק, עובדים סוציאליים, מורים מהחינוך המיוחד וכדומה, העוסקים בתחומים עם זיקה לבריאות הנפש ומעוניינים להעמיק ולייעל את הכלים הטיפוליים שברשותם, כמו גם לאנשים העושים את צעדיהם הראשונים בתחום הרפואה ההוליסטית. 

הקבלה אל התכנית מותנית בתעודת בגרות או כל תעודה המעידה על השכלה מקבילה, ראיון אישי של הסטודנט עם יועץ המכללה וראש המגמה, וכן שאלון בריאות וטופס הרשמה מלאים וחתומים. בשנה א' ישנה התמקדות במרכזי האנרגיה (הצ'קרות) ובהתפתחות האישית והמודעות לרפואה ההוליסטית של הסטודנטים. בנוסף, נרכשים כלים אבחוניים וטיפוליים ראשוניים ונלמדים נושאים שונים בתחומי האנטומיה, הפיזיולוגיה, עקרונות הטיפול במגע, העיסוי ואו הרפלקסולוגיה.

נושאי הלימוד בתכנית 


התכנית ללימודי פסיכותרפיה בירושלים מתמקדת בכל שנה בתחומים ונושאים ספציפיים. בשנה ב' מושם הדגש על כל אחת מהצ'קרות בהיבטים האנרגטיים, טיפול בתמציות פרחי באך, שיטת NLP, דמיון מודרך קלאסי, פתולוגיה ועוד. בשנה ב' מושם הדגש על פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה חברתית, עקרונות בפסיכותרפיה ובטיפול נפשי, בעוד שהנושאים הנלמדים בשנה ד' כוללים אימונולוגיה, פסיכולוגיה בחינוך, פסיכותרפיה הוליסטית וכיוצא בזה. 

כמו כן, בשנה זו מתמקצעים הסטודנטים במגוון תחומי ריפוי שונים ומתנסים בעבודה קלינית במוסדות חיצוניים או בקליניקת המכללה. בשנת הלימודים האחרונה מתמקדת התכנית בגישות שונות בפסיכותרפיה, לרבות פסיכותרפיה באומנות, פסיכודינמיקה הוליסטית, פירוש חלומות, פסיכודרמה ואינטגרציה טיפולית. בתום שנה זו נדרשים הסטודנטים להגיש עבודת גמר ותזה בנושא ספציפי בתאום עם המנחה.

 

 

 

לימודי פסיכותרפיה בירושלים