מכללת ברק | כל מה שרציתם לדעת על פסיכותרפיה לימודים
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

כל מה שרציתם לדעת על פסיכותרפיה לימודים

פסיכותרפיה לימודיםלימודי הפסיכותרפיה מתבצעים במסלול מעמיק בן חמש שנים, ומאפשרים למטפל להכיר לעומק את הקשרים שבין המערכת הרגשית לפיסית, ולהבין את מקורן של חסימות אנרגטיות הנוצרות כתוצאה מרגשות מודחקים. מתוך הידע הזה רוכש המטפל כלים לטיפול בבעיות שונות, רגשיות ופיסיות, החל ממתחים נפשיים ועד לכאבים פיסיים ולמחלות. הטיפול מתבצע באמצעות שיחה מילולית ובטכניקות שונות של מגע, מדיטציה, דמיון מודרך ועוד. פסיכותרפיה היא תחום מרתק, מאתגר ומיוחד במינו.

מטרות מסלול פסיכותרפיה

מטרות התוכנית הן לפתח בסטודנטים הבנה ומודעות מעמיקה לכלל התהליכים הרגשיים המשפיעים ומנהלים את ההתפתחות האישית שלהם, ולחשוף אותם למגוון טכניקות של טיפולים משולבים בתחום הרגשי והגופני. כמו כן ההתנסות החווייתית מעוגנת בידע תיאורטי ומדעי רחב שאותו לומדים הסטודנטים, תוך פיתוח המיומנויות המקצועיות שלהם בתחום האבחון והטיפול.

למי מתאימה התוכנית?

תכנית זו מתאימה לכל מי שמעוניין להעמיק את הבנתו והרגשתו בתחום מיוחד זה, בין אם הוא נמצא בתחילת דרכו המקצועית ובין הוא כבר עובד בהצלחה באחד מתחומי ההוראה, ההנחיה או הטיפול. אנשי מקצוע רבים דוגמת פסיכולוגים, מטפלים בגישות שונות, עובדים סוציאליים, מורים ומנחים, מעשירים ומעמיקים את הידע המקצועי שלהם בעזרת מסלול זה. כך מתרחבות היכולות הטיפוליות שלהם, בזכות רכישת הכלים שמקנה הגישה הפסיכותרפית.

מהן האפשרויות להתפתחות בתחום?

בוגרי התוכנית יוכלו לעבוד בתחומי הטיפול במסגרות שונות כמו קופות חולים, בתי חולים, מרפאות פרטיות לרפואה משלימה וכדומה. בנוסף לכך הכלים העוצמתיים שירכשו במהלך לימודיהם ישמשו אותם בתחומי טיפול והוראה מקבילים בהם יעסקו.כמו כן הם יכולים להתמחות בתחום הטיפול וההנחיה הקבוצתית בתחומי טיפול יצירתיים ואחרים כמו פסיכודרמה. יחד עם זאת חשוב לדעת,שלימודים אלו אינם מקנים למסיימים תואר פסיכולוג, ובוגרי התוכנית אינם רשאים להציג עצמם כפסיכולוגים.

לבוגרי תכנית פסיכותרפיה לימודים אלה יתנו את האפשרות להמשיך למסלול של דוקטורט בתחום. לאחר ראיון אישי, ימשיכו הבוגרים לתהליך לימודי שיימשך שנה נוספת ובמהלכו יבצעו עבודת מחקר מעמיקה בליוויו של מנחה. לאחר שיתקבל אישור לעבודה זו מטעם האוניברסיטה בחו"ל, יוענק למסיימים תואר דוקטור מטעם האוניברסיטה, תואר המוכר בארץ ובעולם.