התכנית ללימודי רפלקסולוגיה בירושלים | Nlp קורס | מכללת ברק
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

התכנית ללימודי רפלקסולוגיה בירושלים 

מעוניינים לבנות קריירה בתחום משמעותי ששכרו בצדו? לעבור הסבה מקצועית אל עבר תחום מרתק ומלא סיפוק? אזי מוטב שתשקלו הצטרפות אל התכנית ללימודי רפלקסולוגיה בירושלים מטעמה של מכללת ברק- המכללה המובילה לרפואה משלימה! הרפלקסולוגיה הנה שיטת אבחון וטיפול הוליסטית העושה שימוש בעיסוי ולחיצות בכפות הרגליים, זאת כדי לעורר תהליכים גופניים בדרך של גירוי לתגובה.

מבית מכללת ברק מסבירים שמשמעותה של המילה "רפלקסולוגיה" נגזרת מהמונח ""Reflection שפירושו משוב או השתקפות, היות והגישה מבוססת הנחות היסוד שמערכות הגוף משתקפות דרך כפות הרגליים וכן שהתהליכים המתרחשים בגוף מהווים כמעין משוב או תגובה לגירוי. האבחון נעשה על פי מראה ובהתאם לסימנים ייחודיים המופיעים מעל לכפות והרגליים ומקורם במגוון בעיות שונות בגוף. 

יעילותו של הטיפול הרפלקסולוגי בקרב חולים כרונים


הטיפול הרפלקסולוגי בלחיצה ועיסוי בנקודות מסוימות משפיע על המערכת הגופנית ומסייע לגוף לשוב למצב של איזון, ובכך להתמודד באופן מיטבי מול מצבי מחלה קיימים או למנוע מלכתחילה התפתחות של מחלות. מחקרים מדעיים רבים שנעשו בתחום הוכיחו את יעילות הרפלקסולוגיה בטיפול בחולי טרשת נפוצה, חולי סוכרת, חולי סרטן, נפגעי חוט שדרה ועוד. 

בשנת 2011 ערכה מכללת ברק מחקר בשיתוף עם ועדת הלסינקי ובית החולים ברזילאי, ונבדקה בו יעילותו של הטיפול הרפלקסולוגי להורדת לחץ דם בקרב חולים כרונים. ממצאי המחקר הנם מפתיעים וצפויים להתפרסם בקרוב. מכללת ברק מציעה שלושה מסלולים בהיקפים שונים ללימודי רפלקסולוגיה בירושלים: מסלול של שנה אחת לתעודה מוסמכת, מסלול דו שנתי לתעודה בכיר ומסלול תלת שנתי לתואר מומחה.

הנושאים הנלמדים בתכנית


התכנית ללימודי רפלקסולוגיה בירושלים מתפרשת, כאמור, על פני שלוש שנים וכוללת מגוון רחב של נושאים, בהם קשרי גוף – נפש בהיבט ההוליסטי, מיפוי כף הרגל והשתקפותו של הגוף על כל מערכותיו ואבריו בכפות הרגליים, איתור וזיהוי סימנים בכפות הרגליים ומשמעותם, וכן טכניקות טיפוליות שונות של צורות מגע, לחיצה ועיסוי. 

כמו כן, במהלך הלימודים מושם דגש על שכלול יכולותיו של המטפל לפתיחות, להקשבה, להתבוננות וההתחברות אל המטופל, כמו גם שימוש נכון ביציבה ובגוף במהלך הטיפול. נושאים נוספים מתמקדים בהכנת תיק המטופל, תכניות טיפול ודו"חות טיפולים לצורך מעקב, היגיינה ובריאות כף הרגל, לרבות בעיות אורתופדיות ובעיות עור. התכנית כוללת גם קורס החייאה, רפואה מערבית ואתיקה מקצועית


לימודי רפלקסולוגיה בירושלים