המסלול ללימודי תעודה: לימודי פסיכותרפיה בירושלים | מכללת ברק
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

המסלול ללימודי תעודה: לימודי פסיכותרפיה בירושלים

מעוניינים לבנות קריירה בתחום מבוקש ומרתק? לעבור הסבה מקצועית? לרכוש מקצוע בתחום המצוי בתנופה מתמדת? זו ההזדמנות להצטרף אל התכנית ללימודי פסיכותרפיה בירושלים במכללה מספר 1 בישראל לרפואה משלימה: מכללת ברק! 

אנשי הצוות המקצועי מבית מכללת ברק מסבירים שהפסיכותרפיה מהווה שם כללי לטיפול רגשי ואו נפשי במשברים, במצוקות רגשיות ובהפרעות נפשיות במכלול רחב של טכניקות שונות, שחלקן מענפי הפסיכולוגיה ומיושמות על ידי קשר מילולי שמתקיים בין המטפל למטופל. 

בשנים האחרונות זוכה הפסיכותרפיה להכרה ולגיטימציה בארץ ובעולם, מה שהוביל לתנופה משמעותית בתחום ולפתיחתם של מגוון תכניות ומסלולים שונים ללימודים בתחום, ובפרט על רקע הביקוש הגובר למטפלים איכותיים ומקצועיים, מנוסים ומיומנים.

הקריטריונים לבחירת מסגרת הלימודים 


ממכללת ברק מדגישים שבין אם מעוניינים להירשם ללימודי פסיכותרפיה בירושלים ובין אם בכל מקום אחר ברחבי הארץ, היות והיצע מוסדות הלימוד בישראל המציעים קורסים בתחום הנו גדול ונרחב, מוטב להקדיש זמן ולבחון בקפדנות את מהותם ואיכותם של מוסדות הלימוד הללו, רמת הלימודים בהם, תנאי הקבלה ללימודים, רשימת הנושאים הנלמדים בתכנית, היקף המסלול ומספר שעות הלימוד בקורס. 

חשוב לדעת שחלק לא מבוטל מהקורסים הוא במתכונת של קורסי העשרה לקהל הרחב ובהיקף של חודשים ספורים, בעוד שישנן גם תכניות לימוד המתפרשות על פני מספר שנים ומיועדות לאנשי מקצוע העוסקים בתחום או בעלי זיקה אליו, המבקשים להעשיר את ארגז הכלים שברשותם, כגון פסיכולוגים קליניים, עובדי הוראה, מטפלים מתחומי טיפול אחרים וכן הלאה.

קהל היעד ותנאי קבלה ללימודי פסיכותרפיה במכללת ברק


התכנית ללימודי פסיכותרפיה בירושלים מטעמה של מכללת ברק היא במסלול חמש שנתי ומיועדת למטפלים ותיקים המבקשים לרכוש הכשרה נוספת וממוקדת יותר בתחום הפסיכותרפיה, כמו גם לאנשי מקצוע העוסקים באספקטים שונים של בריאות הנפש ( בהם מורים מהחינוך המיוחד, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק, פסיכולוגים וכיו"ב), אך הם מותאמים לכל מי שזהו הצעד הראשון עבורו בעולם הרפואה ההוליסטית ומעוניין להתפתח ולהתמקצע כמטפל בתחום. 

תנאי הקבלה אל התכנית כוללים תעודת בגרות מלאה או מקבילה מוכרת, ראיונות אישיים המתקיימים עם יועץ המכללה וראש המגמה, וכן טופס הרשמה חתום שאליו מצורף שאלון בריאות מלא וחתום. לבוגרים שסיימו את המסלול בהצלחה, ניתנת האופציה להמשיך אל עבר לימודי תעודה שבסיומם תוענק להם תעודה המוכרת הן בארץ והן בחו"ל.
לימודי פסיכותרפיה בירושלים